Hi, How Can We Help You?

Alanya Web Tasarım

Alanya Web Site Tasarımı

Responsive Tasarımın Avantajları nelerdir ? 

Responsive web temalarının avantajları mobil cihazlar için optimize edilen web siteleri kolaylıkla işlevsel hale getirmesi ve farklı cihazlarda sorun yaşamadan kullanmanıza olanak tanımasıdır. Arama motoru optimizasyonu konusunda bir çok sektörün tercihi konumundadır. Responsive temalar mobil , masaüstü web ve tabletlerde sorunsuz bir şekilde çalışır ve kullanıcıların sitenize her hangi bir yerden kolayca erişim sağlayıp kullanmasını sağlar. Google.com , Yandex.com , Yahoo.com , Bing.com gibi siteler  responsive tasarımlı siteleri diğerlerine göre daha fazla tercih ederler ve buda sitenizin yüksek sıralama alması için önemli bir seçenektir. Alanya Web Tasarım ajansı olarak sizlere alanında yetkin kişilerle hizmet veriyoruz.

Mobil kullanım oranları son yıllarda gittikçe artmaktadır. Responsive web temalarının avantajı da bu durumda ortaya çıkmaktadır. Mobil uyumlu bir temanız yoksa tabletler ve mobil cihazlardan bağlanan kişiler için hizmet anlamında bir eksikliğiniz olduğu hissedilir. İnsanlar mobil cihazlardan sitenizi ziyaret etmezler. Gününün birçoğunu mobil cihazlarda geçiren insanlar sitenizden koptukları zaman trafik anlamında büyük bir düşüş yaşarsınız. Mobil uyumlu, sayfalar arasında hızlı geçiş yapılabilen , kullanıcı dostu bir web siteniz yoksa eğer mobil üzerinden bağlanan insanların sitenize gelmesini bekleyemezsiniz.

Dijital Ortamlarda Web Sitenizin Gereklilikleri

Markanızın güçlü bir dijital varlığa sahip olmasını istiyorsanız dijital ortamlarda atmanız gereken adımları çok iyi projelendirmelisiniz. Dijital ortamlarda şirketiniz için atmanız gereken adımların başında bir bir web tasarım oluşturmak , sosyal medya hesabına sahip olmak ve dijital reklam stratejilerinizi uygulama gibi önemli faktörler yer almaktadır.

Reklam çalışmalarınızı başlamadan önce kaliteli bir web tasarıma sahip olmanız gerekir. Bu şekilde reklamını girmek istediğiniz sitenizin arama motorları üzerinde daha maliyetli ve daha kaliteli bir şekilde reklamlarda görünmesini sağlarsınız. Güçlü bir altyapı, kullanımı kolay bir panel ve arayüze sahip web tasarımınız sizleri reklam çalışmalarında her zaman bir adım İleri götürecektir. Alanya Web Tasarım olarak sizlere ihtiyacınız olan herşeyin planlamasını yapıyor ve yardımcı oluyoruz.

Web Tasarım ve Marka İmajınız

Güçlü bir tasarıma sahip olan markaların imajı müşterilerin siteye girdikleri anda zihinlerinde oluşan yapıyla şekillenir. Bu yüzden markanızı tanımlayan özellikleri web sitenizde çok iyi bir şekilde işleminiz gerekmektedir. Müşterilerinize web sitenize girdikleri anda güven ve doğru adres hissini aktarmalısınız. Web siteniz markanızın internet arayüzüdür ve markanızın dijital alandaki varlıklarını yansıtır. Müşterilerinizin sizle birebir olarak online ortamlar üzerinden ulaşmasını sağlar.  Alanya Web Tasarım sizlere ve markanıza yakışacak olan en iyi tasarım ve destek hizmetiyle yardımcı olmaya her an hazırdır.

İnsanlar dijital ortamlardaki web sitenizde gerçek bir ortamdaki şirketinizin yapısını birbirinden ayırmazlar. Web siteniz markanızın dijital kimliğini oluşturan en önemli parçasıdır.Hizmetlerinizin ve ürünlerinizin internet üzerinde erişilebilir olması daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olur.

Gerçek anlamda şirketiniz kullanıcıların işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirse bile web sitenizin hızı kesinlikle yüksek olmalıdır. Sayfalar arasında geçişler kolay olmalıdır ve sitenizin kullanımı kolay olmalıdır. Aksi halde insanlar şirketinizin reel ortamlardada yavaş ve hantal bir yapıya sahip olduğunu düşünür.

Web Tasarımın Önemi ve Sitenizin Kullanımı

Bir web sitenin kurulumu tasarım aşamasından itibaren planlanmalıdır. Kullanıcıların siteyi nasıl kullanacağı ve hangi hizmetleri alacağı bilinmelidir. Kullanıcı dostu bir web sitesi hedef kitlenizin ihtiyaçlarını kesinlikle karşılamalıdır. Kullanıcılarımızın wep sitenizi arama motorlarında kolay bir şekilde bulması ve istedikleri bilgiye web sitenin içindeyken rahatlıkla erişebilmesi gerekir. Sitenizi rahat bir şekilde kullanan müşterileriniz çıkış yapmaz ve gezintiyi sürdürmeye devam ederler. Buda tekrar sitenizi ziyaret edecekleri anlamına gelir ve dönüşüm oranlarında büyük bir artış sağlar.

Tasarımda kullanıcıların sitede her bilgiye rahatça ulaşabilmesini sağlayan bir düzen olmalıdır. Ayrıca görsellerinizde çekicilik ve alaka düzeyi yüksek olmalıdır. Bu şekilde ziyaretçilerinizin site içerisindeki etkileşimi artacak ve sitenizde kalıcı bir şekilde kalmalarını sağlayacaktır. Web tasarım aşaması markanın sadece karakteri değil aynı zamanda kendisini kullanıcılarına kanıtlayacak bir yapı ve kaliteye sahip olduğunu anlatması gerekir.

SEO ile Web Siteleri Her Zaman Güçlü

SEO ( arama motoru optimizasyonu) olmadan yeni kurulan bir sitenin istediği sıralamayı alması çok zordur. SEO çalışmaları adına siteniz için birçok farklı strateji deneyebilirsiniz. Mesela anahtar kelime araştırmaları yaparak içeriklerinizi güçlendirebilir ya da backlinkler alarak SEO sıralamanızı arttırmaya çalışabilirsiniz. Bu alanda yeterli bilgiye sahip değilseniz profesyonel ekibimizle  Antalya Web Tasarım ile çalışarak hem zaman hem de maddi anlamda kazanç sağlayabilirsiniz.

Web sitenizdeki SEO çalışmalarının etkisini ölçebilmek için analiz araçlarını kullanmanız gerekir. Bunun sayesinde stratejilerinizin işe yarayıp işe yaramadığını anlayabilir ve gerekli güncellemeleri tekrar yapabilirsiniz.

Gerekli araştırmaları yapabilmek için SEO optimizasyon araçlarını kullanmanız gerekir. Bu araçlarla anahtar kelime araştırmaları yapabilirsiniz. Rakip analizini yapabilir ve ne kadar ileride ya da geride olduğunuzu görebilirsiniz. Web sitenizin performans takibi hakkında bilgiler toplayabilir ve gerekli güncellemeleri planlayabilirsiniz.

Başlıca analiz araçları Google Analytics, Ahrefs, Semrush ve Moz’dur.

Surfer SEO ve Semrush Writing Tool içerik yazabilmeniz için mükemmel araçlardır. Anahtar kelime kullanımı,  içerik uzunluğu ve içeriğinizin detayları hakkında eksik kaldığınız noktaları size gösterir ve hangi anahtar kelimelerle devam etmeniz gerektiği hakkında sizlere bilgi sunar. Bu araçlarla hem site sahipleri hem de dijital pazarlamacılar arama motorlarında üst sıralara yükselmeyi hedeflerler. Sitenizin görünürlüğünü arttırmak için meta başlıkları ve açıklamalarını dikkatli seçmeniz gerekir. Anahtar kelimeleri kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde siteniz daha fazla trafik çekebilir ve düzenli güncellemelerle iyi bir SEO yapısına sahip olabilirsiniz. Bu uygulamalar sektörünüzde otorite kazanmanız için önemli bir faktörlerdir. Alanya Web Tasarım sahip olduğu yetenekli SEO takımıyla sıralamanızı yükseltecek ve sizlere trafik akışını maksimum seviyede sağlayacaktır.

Alanya Web Tasarım Fiyatlandırması

Web tasarıma etki eden faktörlerinden bazıları tasarımın karmaşıklığı ve tasarım aşamasında kullanılan yazılımlar olabilir. Şirketin ihtiyaçları ve müşterilerin taleplerine göre değişiklik gösteren tasarımsal detaylar fiyatlandırmaya etki edebilir. E-ticaret site tasarımı ile makale blog fiyatları bir olması beklenemez. İkisindede güvenlik önemlidir ancak e-ticaret sitelerine ödeme yöntemleri entegre edilir. Bu ve daha farklı güvenlik önlemleri ya da faktörler fiyatlandırmada etkilidir.