Hi, How Can We Help You?

Antalya Web Site Tasarımı


Antalya Web Sitesi Tasarımı

Antalya Web Site Tasarım

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak, insanlar arasında oldukça yaygın bir gelir kaynağı olmuştur. Kişiler isterlerse işlerine ek olarak isterlerse de tek bir gelir kaynağı olarak bu yöntemi kullanabilmektedirler. Web sitesi tasarımı iş kalitesi açısından oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Şirketiniz, işletmeniz, ürününüz ya da hizmetinizi internet ortamına sunabilmek için bir web sitesine ihtiyacınız var demektir. Web site tasarım süreci planlı bir şekilde yürütülen çalışmalardır. Buna bağlı olarak da bir takım araçlara gereksinim duyulmaktadır. Bunların başında domain, hosting, ssl sertifikası, yazılım gibi olmazsa olmaz gereksinimlerdir.

Antalya Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Kısaca web tasarım, bir hizmetin, ürünün yada işin dijital ortama aktarılıp görünmesine denir. İşin içeriği, görseller, metinler, videolar aracılığıyla kullanıcılara web sitesinden sunulur. Antalya Web Tasarım Ajansımız ile kişilerin tercihine ve amaca uygun bir şekilde profesyonel bir web sitesi tasarımı hazırlamaktadır.

BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZDE

Alan Adı Ücreti Bizden

Bizi tercih ettiğinizde, 1 yıl alan adı kayıt ücretini biz ödüyoruz.

Web Barındırma (Hosting)

Bizi seçtiğinizde, web sitenizin 1.yıl web hosting ücretini biz karşılıyoruz.

Güvenlik Sertifikası (SSL)

Web sitenizin güvenlik sertifikasını ( SSL ) ücretsiz sağlıyoruz.

Arama Motorları Kaydı

Web Sitenizi arama motorlarına (google, yandex) kaydını gerçekleştiriyoruz.

Tasarım Süreci İçerik Girişi

Web siteniz tasarlanırken içerik girişlerinizi sizin için biz sağlıyoruz.

Teknik Destek

Web sitenizle ilgili yaşadığınız tüm teknik sorunlarda yanınızdayız.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımın önemi, dijital platformlarda ticaret yapmak isteyen girişimciler için oldukça artmaktadır. Son zamanlarda internet pazarlamacılığının artmasıyla oldukça geniş bir rekabet ortamı oluşmaktadır. Buna bağlı olarak da web sitesi kazanç getirecek kalitede olmalıdır. Böylece web tasarımı ve web tasarımı hazırlayan ajansların önemi artmaktadır. Kaliteli ve iş yapan web sitelerinde bulunması gereken pek çok önemli özellik bulunmaktadır. İçerikten iletişime, güvenlikten ödeme yöntemlerine kadar pek çok farklı web sitesi özelliğinin hızlı ve kaliteli olması müşteri devamlılığı ve işin ilerleyip gelişmesi için oldukça önemlidir. Bir web sitesinde bu özelliklerin eksikliğin başarısızlığa neden olmaktadır.

Kaliteli bir web tasarımda bulunması gereken özellikler şu şekilde belirtilmiştir;

 • Marka ve alan adı: Ticaret yapılacak marka için dikkat çekici ve akılda kalıcı bir isim bulunması gerekmektedir. Sonrasında bu isme ait com ya da com.tr ile alan adı belirlenmesi gerekmektedir.
 • Tasarım ve içerik kalitesi: Şirketler internet sitelerini kuracaklar ve markalarını buradan dijital’e aktarmak istiyorlarsa, tasarımlarının kaliteli ve müşteriye güven vermesine dikkat etmeleri gerekmektedir. Biz buna kullanıcı deneyimine sahip internet sitesi diyoruz. Müşteriler İçin ilk izlenim oldukça önemli olduğu için, siteyi ziyaret eden kişilerin, sitenin düzgün çalışması, kaliteli bir fotoğrafı ve net bir açıklamasını görmeleri uygun olacaktır.
 • İletişim ve müşteri desteği: Siteye, müşterilerin güvenlerini sağlamak adına ve ürün hakkında merak ettiklerini kolay bir şekilde ulaşarak sormaları için, iletişin numarası ve e-mail gibi bilgiler yazılmalıdır.
 • Mobil arayüz: Web sitesinin tüm mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde açılması gerekmektedir. Buna responsive tasarım diyoruz. Responsive tasarım hem arama motorları hem de müşteri etkileşimi için oldukça öneme sahiptir. Çünkü potansiyel müşteriler, pek çok işlerini mobil cihazları üzerinden halletmektedirler. Ayrıca, sosyal medya hesapları ile tam entegrasyonlu olması gerekmektedir.
 • Pos ve ödeme sistemi: Eğer E-ticaret ile internet siteniz üzerinden satış yapıyorsanız, ödeme yapılması için güvenilir bir altyapıya ihtiyaç duyulmaktadır. İyzico, paytr gibi pratik ödeme sistemleri, bu işler için hizmet vermektedir.
 • Seo Optimizasyonu: Web sitenizin bütün arama motorlarına uyumlu olması gerekmektedir. Hizmet sağladığımız tüm şirketlerin web sitesini tasarlarken SEO alt yapısı kullanarak tasarlamaktayız. Bu sayede hem bulunurluğunuz daha kolaylaşmaktadır hem de kurumsal seo hizmetleri ile satış potansiyelinizi arttırmaktasınız.
  Antalya Seo Hizmeti
 • Güvenlik ve sertifikalar: SSL Sertifikası dediğimiz güvenlik sertifikaları ile mailleriniz ve internet sitenizin güvenliği sağlanmaktadır. Bu nedenle, bilgilerin korunması, güvenlik altyapısı ve güvenlik sertifikaları oldukça önem taşımaktadır.

Antalya Web Site Tasarım Fiyatları

Antalya web site tasarım ajansı olarak şunları ifade etmemiz gerekmektedir. Şirketler için web sitesi fiyatını belirlemede birkaç kriter göz önüne çıkmaktadır.
Bunlar kriterler ise; Web sitesinin tasarım alt yapısı , web site içerisinde bulunan sayfa adeti , metin ve görsel içerik miktarları ve şirketin istediği özel modül ve applikasyolar internet sitesinin tasarım fiyatını belirlenir.

Web sitenin tasarım alt yapısı: Web siteleri tasarlanırken alt yapısı yani kullanılan yazılım ve temaların kullanım şekline göre değişiklik gösterir.

E-Ticaret siteleri: Opencart, kurumsal şirket web siteleri, wordpress, php olabilmekle beraber bazı özel projelerde tasarım temellerle değilde sıfırdan yapılmaktadır
Web site tasarlanırken kullanılacak alt yapının özelliği tamamlama süresini belitleyeceğinden maliyeti belirleyen ana etmenler arasındadır. Çalışmanın fiyatı belirlemek sadece bunları sunmak için yeterli değildir; sitede olması istenen ekstra özellikler vs fiyatları değiştirmektedir.

İnternet sitesinde kullanılacak ürün adedi ; web sitesinin tasarımı yapılırken ürün ve içeriklerinin girişlerinin web tasarım ajansına ait olup olmadığı
Not: Antalya Medya Ajans Web sitesi tasarımını yaptığı firmaların ürün içeriklerini belirli limitlere kadar karşılamaktadır.

Web sitesinde kullanılacak içerik görseller : Web site tasarımında kullanılacak olan banner, içerik ve ürün görsellerin hazır olup olmadığı, ilgili grafik ve görsellerin formatlarının web sitesi için uygun olup olmadığı

Web site dil desteği : Tasarımda kullanılacak ana dil seçeneğinin dışında ekstra dil desteğinin olması web site tasarım fiyatında önemli etkenlerden bir tanesid.

Web site içerik ve hizmet sayfası sayısı : Her işletmenin hizmet alanı farklı olduğu için web sitesilerinde kullanılan içerik ve hizmet gibi alt sayfalarınında sayısı farklıdır. Dolayısıyla web sitesinin tasarımında yapımında hazırlanacak olan sayfaların sayısı web sitesi tasarım fiyatını etkilemektedir.

Web sitesi tasarım süresi : İşveren firmanın bu iş için belirtilen zamandan daha kısa süre içerisinde bitmesini istemesi web site tasarım maliyetini arttırabilir.

Antalya Web Sitesi Tasarımı

  Web Site Tasarımı için