Hi, How Can We Help You?

Model Çekimi

Model Çekimi

Antalya Model Çekimi

Model Çekimi

Model çekimleri genellikle markaların gerçekleştirmek istediği çekimlere verilen isimdir.  Kıyafetin, ayakkabının, takının ya da çantanın tanıtımı için gerçekleştirilen model çekimi, markanın tanıtılması ve satışlarının artırılması için son derece önemlidir. Model çekimi yapıldığında marka daha profesyonel bir yapı kazanacak ve kısa süre içerisinde maddi açıdan ilerleme kaydedebilecektir. Bu nedenle model çekimi son derece profesyonel ve pek çok artısı olan çekimler arasında yer almaktadır.

Model çekimi gerçekleştirilirken tanıtılacak olan kıyafetin, aksesuarın ya da ayakkabının öne çıkarılması sağlanmaktadır. Öne çıkarılacak olan kıyafet, ayakkabı ya da aksesuarın model üzerinde fotoğrafları çekilir. Çekim sırasında modelin üzerindeki ürünlerin farklı açılardan fotoğraflarının çekilmesine dikkat edilir ve bu sayede model herhangi bir şekilde öne çıkarılmazken ürünlerin öne çıkarılması sağlanır.  Fotoğraf çekimi gerçekleştirilirken farklı tekniklerden yararlanılır ve özelikle açık renkli ve yeterli ışığın sağlandığı alanlar tercih edilir. Bu durum modelin daha iyi bir şekilde kullanılmasını sağlarken tanıtılmak istenilen ürünlerin de ön plana çıkmasına yardımcı olmaktadır. Son derece profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen model çekiminde modelin ürünlerle uyumu da oldukça önemlidir. Bu aşamada fotoğraf çekimi öncesinde modelin çekim için uygun olup olmadığı, vermesi gereken pozlar ve modellik için elverişli olup olmadığına da dikkat edilir. Tüm bu faktörler değerlendirildikten sonra model çekimi için gerekli ortam hazırlanır ve ürünlerin model üzerinde fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

Model Fotoğraf Çekimi

Model fotoğraf çekimi pek çok kişinin merak ettiği ve nasıl gerçekleştirildiğini araştırdığı fotoğraf çekimi türlerindendir. Model fotoğraf çekimi, markaların çeşitli ürünlerini tanıtmak için aracılığını gerçekleştiren modellerin fotoğraflarının çekilmesine verilen isimdir. Model fotoğraf çekimi ile markanın seçmiş olduğu modelin fotoğrafları çekilir ve tanıtılmak istenilen ürünlerin tanıtımı gerçekleştirilir. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta model fotoğraf çekimi için profesyonel bir yardım alınmasının şart olduğudur. Model fotoğraf çekiminin son derece önemli bir işlem olduğu ve model üzerinde tanıtılacak olan eşyaların düzgün bir şekilde yansıtılabilmesi için profesyonelliğin gerektiği bilinmelidir.

Model fotoğraf çekimi hakkında merak edilen konulardan biri de model fotoğraf çekiminin nasıl gerçekleştirildiğidir. Profesyonel model fotoğraf çekimi için ilk olarak stüdyolar ayarlanmakta ve gerekli ışık ekipmanları hazır hale getirilmektedir. Profesyonel kameraların hazırlanması ve modelle ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesi üzerine model fotoğraf çekimi başlatılmaktadır.  Model fotoğraf çekiminde ilk olarak modelin hazırlanması sağlanmaktadır. Modelin profesyonel bir şekilde hazırlanması sonrasında stüdyoya geçmesi sağlanmakta ve profesyonel bir şekilde fotoğraf çekimi başlatılmaktadır. Model fotoğraf çekiminde modelin pek çok açıdan fotoğrafının çekilmesi sağlanmakta ve çekilen fotoğraflar arasından en iyileri seçilerek kullanılma şansı verilmektedir.

Kişisel Fotoğraf Çekimi

Kişisel Fotoğraf Çekimi

Kişisel fotoğraf çekimi bireylerin kendi istekleri doğrultusunda fotoğraf çekimi gerçekleştirmeleri ve bu fotoğrafları istedikleri alanda kullanmalarına verilen isimdir. Kişisel fotoğraf çekimi kimi zaman pasaport,  PR çalışması, düğün fotoğrafı, CV fotoğrafı ya da özel gün fotoğrafı olarak değişim göstermektedir. Bu noktada bireylerin fotoğrafı ne için kullanacağı oldukça önemlidir ve kişisel fotoğraf çekimi süreci bu madde etrafında şekillenir.

Kişisel fotoğraf çekimi gerçekleştirilirken fotoğrafın pasaport fotoğrafı olması durumunda bu fotoğrafa özgü ortamın hazırlanması sağlanmaktadır. Küçük bir sandalye, yeterli ışık ve profesyonel fotoğraf makinesi ile kişisel fotoğraf çekimi gerçekleştirmek mümkündür. Fotoğraf çekiminin nişan ya da düğün fotoğrafı olması durumunda ise stüdyo bu duruma uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. Işık sayısında değişikliğe gidilmekte, arka fonun uygun hale getirilmesi sağlanmakta ve müşterinin isteği doğrultusunda stüdyoya çeşitli eklemeler gerçekleştirilmektedir. Bu örneklerden de görüldüğü üzere kişisel fotoğraf çekimi fotoğrafın türüne göre değişim göstermektedir.

Fotoğrafta istenilen havanın verilmesi için stüdyoya eklemeler, çıkarmalar ve çeşitli değişiklikler yapılabilmektedir.  Bu noktada müşterinin ne istediği, fotoğrafın türü, fotoğraf çekiminin ne zaman gerçekleştirileceği gibi çeşitli faktörler ön plana çıkmaktadır. Ek olarak kişisel fotoğraf çekimi gerçekleştirilirken tüm çekimlerde profesyonel kameralar, aydınlatmalar ve ek cihazlardan yararlanılmaktadır. CV, pasaport, iş başvurusu ya da özel gün fotoğrafı olması fark etmeksizin tüm kişisel fotoğraf çekimlerinde bu işlemler uygulanmaktadır.

Antalya Medya Ajans

Manken ve Katalog Çekimi

Manken ve Katalog Çekimi

Kataloglar günümüz dünyasında ürün tanıtımlarının gerçekleştirilmesi ve pek çok ürünün açıklamalı bir şekilde tüketiciye sunulması için gerekli olan materyalin ismidir. Renkli bir dergi olarak düşünülebilecek olan katalogların oluşturulabilmesi ve bir bütün haline getirilebilmesi için manken ve katalog çekimi gerçekleştirilir. Gerçekleştirilen bu manken ve katalog çekimi ürünün tanıtılmasını, ön plana çıkarılmasını ve basılar tüketiciye sunulmasını sağlar. Bir çeşit ön gösterim niteliği taşıyan katalogların oluşturulabilmesi için manken ve katalog çekimi son derece önemlidir. Aksi bir durumda manken ve katalog çekiminin yapılmaması kataloğun oluşturulamamasına ve profesyonel bir şekilde sunulamayacak olmasına neden olmaktadır.

Manken ve katalog çekimi, çeşitli firmaların ürünlerini ya da hizmetlerini online bir şekilde sunabilmek için gerçekleştirdiği fotoğraf çekimine verilen isimdir. Kimi markalar katalog çekimini online ortamda kullanırken kimi markalar ise katalog çekimlerini basılı halde kullanmak için gerçekleştirmektedir. Katalog çekimi gerçekleştirirken bu iki seçeneğe dikkat etmek ve bu doğrultuda çekimleri gerçekleştiriyor olmak son derece önemlidir. Fotoğraf çekiminin ne için gerçekleştirileceği belirlendikten sonra stüdyo ortamı hazırlanmakta ve ışıklar konumlandırılmaktadır.  Işıklandırmaların konumlandırılması ve stüdyo ortamının model ve katalog çekimi için hazır hale getirilmesinin ardından fotoğraf çekimi başlatılmaktadır. Özel olarak hazırlanılmış olan ortamda gerekli ekipmanlar kullanılarak ürünler istenilen şekilde ön plana çıkarılmakta  ve çeşitli açılardan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir. Katalog çekimi için yeteri kadar fotoğrafın profesyonel bir şekilde çekilmesinin ardından fotoğrafların seçimleri yapılmakta ve üzerlerinde oynamalar gerçekleştirilmektedir. Kusurların kapatılması, ürünün daha düzgün bir hale getirilmesi ve müşteriye sunulabilmesi için profesyonel bir çekimin gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

Dış Mekan Fotoğraf Çekimi

Dış Mekan Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çekimleri arasında en çok merak edilen çekimlerden biri de dış mekan fotoğraf çekimidir.   Dış mekan fotoğraf çekimi; stüdyo ortamında fotoğraf çektirmek istemeyen kişilerin tercih ettiği fotoğraf çekimi türüne verilen isimdir.  Açık alanlarda gerçekleştirilen bu fotoğraf çekimi türünde parkların, ormanın, açık hava tiyatrolarının, açık havada yer alan restoranların, deniz kenarlarının, çardakların, tarihi mekanların, balkonların ve sahillerin kullanılması mümkündür. Profesyonel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirildiği için konseptin ve fotoğraf çekimi yapılacak olan açık havanın belirlenmesi durumunda tüm ekipmanlar dış mekana taşınır. Bu aşamada sizlerin herhangi bir işlem gerçekleştirmesine ve prodüksiyona yardımcı olmanıza gerek yoktur. Siz değerli müşterilerimizin dış mekanı belirlemesi ve konsepti bildirmesi durumunda dış mekan fotoğraf çekimi için gerekli olan tüm ekipmanlar hazırlanmakta ve mekanda kullanılmaya uygun hale getirilmektedir.

Dış mekan fotoğraf çekimi eğlencenin ve doğallığın hakim olduğu fotoğraf çekimi olarak nitelendirilebilir. Doğal ortamlarda gerçekleştirilen ve çoğunlukla sahil kenarlarının, ormanların tercih edildiği dış mekan fotoğraf çekiminde konsept olmazsa olmazdır. Fotoğrafın hangi konseptte çekileceği ve çekilme nedeni fotoğrafın çekilme teknikleri değiştirecektir.  Örneğin bir düğün fotoğrafı ile doğum günü fotoğrafı için gerekli olan ekipmanlar aynı değildir. Düğün fotoğrafının çekimi için daha güçlü ışık, yansıtıcı ve kamera kullanılırken doğum günü fotoğrafları içinse gücü daha az olan ışığın, yansıtıcının ve daha az güçlü kameranın kullanılması tercih edilir.  Aynı zamanda dış mekan fotoğraf çekimi için dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de fotoğraf çekiminin yapılacağı günün hava durumu olmaktadır.

Fotoğraf çekiminin yapılacağı günün önceden belirlenmesi ve hava muhalefetlerine karşı gerekli önlemlerin alınması fotoğraf çekimini profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Aksi bir durumda dış mekan fotoğraf çekiminden istenilen sonuçların alınması mümkün olmayabilir. Bu nedenle dış mekan fotoğraf çekimi gerçekleştirmeyi talep eden değerli müşterilerimizin öncesinde iletişime geçmesi konsept, gün ve saat seçimi gerçekleştirilmelidir.

İç Mekan Fotoğraf Çekimi

İç Mekan Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çekimi türleri arasında merak edilen türlerden bir diğeri de iç mekan fotoğraf çekimidir. İç mekan fotoğraf çekimi; stüdyo ortamında fotoğraf çektirmeyi talep etmeyen kişilerin tercih ettiği fotoğraf çekimi türüne verilen isimdir.  Kapalı alanlarda gerçekleştirilen bu fotoğraf çekiminde genellikle saraylar ve çeşitli konsept mekanlar tercih edilmektedir. Kapalı alanlar tercih edildiği için herhangi bir şekilde hava durumundan etkilenilmesi mümkün değildir. Ekipmanlar fotoğraf çekimi öncesinde iç mekana götürülmekte ve gerekli iç mekan ayarlamaları gerçekleştirilmektedir. Bu kısımda siz değerli müşterilerimizin herhangi bir faaliyet gerçekleştirmesine ve ek ekipman getirmesine gerek yoktur. Siz değerli müşterilerimizin bizlere iç mekan fotoğraf çekimi için mekanı bildirmesi ve  iç mekan fotoğraf çekiminin ne için yapılacağını belirtmesi durumunda iç mekan fotoğraf çekimi için her detay tarafımızca ayarlanmaktadır.

İç mekanlarda yapılan ve çoğunlukla kapalı konsept kafelerin, saray içlerinin tercih edildiği iç mekan fotoğraf çekiminde konsept olmazsa olmazlar arasında yer alır. İç mekan fotoğrafının hangi konseptte çekileceği ve fotoğrafın türü profesyonel bir sonuç almak adına oldukça önemlidir.  Örneğin bir nişan fotoğrafı ile doğum günü fotoğrafının çekim teknikleri ve kullanılacak olan ekipmanlar arasında büyük farklar vardır. Nişan fotoğraflarında uygun ortamların hazırlanması için daha ince bir çalışma gerçekleştirilirken doğum günü fotoğraflarında ise daha farklı teknikler kullanılmaktadır.

Nişan fotoğrafının çekimi için daha büyük aydınlatmanın, yansıtıcının ve özelliği fazla olan kameraların kullanımı gerçekleştirilirken doğum günü fotoğrafları içinse daha az aydınlatma, farklı kamera ve teknikler kullanılmaktadır.  Tüm bunların yanı sıra iç mekan fotoğraf çekimi için dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de arka plan seçimi olmaktadır. Fotoğraf çekiminin yapılacağı tür belirlenmeli ve her ne için fotoğraf çektirilmek isteniyorsa tarafımıza bildirilmelidir. Bu bildirme işleminin ardından firmamız gerekli ayarlamaları gerçekleştirmekte ve profesyonel konsept fotoğrafların çekilmesi için uygun ortamları hazırlamaktadır.  Aksi bir durumda fotoğraf çekimi sürecinde gecikme ve profesyonel sonuç alınmama ihtimali bulunur. Bu nedenle iç mekan fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen değerli müşterilerimizin fotoğraf çekimini yaptırmak istedikleri tarihten önce firmamız ile iletişime geçmesi ve  konsepti bildirmesi gerekmektedir. Bu şekilde iç mekan fotoğraf çekiminde daha profesyonel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Model & Katalog Çekimleri hizmetleri için

Antalya Medya Ajans

Prodüksiyon Hizmetlerimizde

Drone çekimi, dizi, reklam ve tanıtım video çekimleri, fotoğraf çekimi, kurumsal tanıtım klibi gibi prodüksiyon alanındaki tüm faaliyetlerin hizmetini sunuyoruz.

Drone Çekimi

Havadan çekim denilen, Dron  ile Fotoğraf ve Video Çekimleri, Otel Çekimi, Yat Çekimi, Düğün Çekimi, Ürün Çekimi, Villa Çekimi, Emlak Çekimi, İnşaat Çekimi

Tanıtım Filmi

Kurumsal Tanıtım Filmleri ile şirketin sunulan hizmetlerinin detayları ve markanın sahip olduğu imaj tanıtım filmleri ile saniyeler içerisinde müşterilere istenilen mesajı vermektedir.

Tanıtım Klibi

Ürün Tanıtım Klibi, Üniversite Tanıtım Klibi, Otel Tanıtım Klibi, Okul Tanıtım Klibi, Şirket Tanıtım Klibi, Fabrika Tanıtım Klibi, Kurumsal Tanıtım Klibi gibi profesyonel klip çalışmaları

Model Çekimi

Manken çekimi ve katalog çekimleri, çeşitli firmaların ürünlerini ya da hizmetlerini dijital dünyada online bir şekilde sunabilmek için gerçekleştirdiği fotoğraf çekimine verilen isimdir.

Antalya Fotoğraf Çekimi

Antalya’da profesyonel fotoğraf çekimi gerçekleştirmek istiyor ancak fotoğraf çekimi için kimden yardım alacağınızı bilmiyorsanız firmamız Antalya Medya Ajans’tan yardım alabilirsiniz. Antalya Medya Ajans olarak sizlere sosyal medya fotoğraf çekimi, web sitesi fotoğraf çekimi,  dış mekan fotoğraf çekimi, iç mekan fotoğraf çekimi, havadan fotoğraf çekimi, manken ve katalog çekimi ve stüdyo çekimi başta olmak üzere pek çok alanda fotoğraf çekimi hizmeti veriyoruz. Firmamız aracılığıyla gerçekleştirilen tüm fotoğraf çekimi hizmetlerinde profesyonel bir hizmet sunuyor, istediğiniz şekilde fotoğrafların hazırlanmasını ve basılmasını sağlıyoruz. Tüm bu hizmetleri kısa süre içerisinde, planlanan zamanda ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Siz de Antalya fotoğraf çekimi için bir firma arıyorsanız Antalya Medya Ajans olarak sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilir ve istediğiniz türde fotoğraflara kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

Model ve Katalog Çekim Hizmetlerimiz İle

Antalya Medya Ajans Tanıtım Klibi Hizmetlerimizde; Model Çekimi, Model Fotoğraf Çekimi, Kişisel Fotoğraf Çekimi, Manken ve Katalog Çekimi, Dış Mekan Fotoğraf Çekimi, İç Mekan Fotoğraf Çekimi, Antalya Fotoğraf Çekimi, Sosyal Medya Fotoğraf Çekimi,Web Sitesi Fotoğraf Çekimi, Stüdyo Çekimi, Havadan Fotoğraf Çekimi hizmetini sunmaktayız.