Hi, How Can We Help You?

SEO Danışmanlığı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2023

Aralık 29, 2022

SEO Danışmanlığı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2023

Şirketinizin marka bilinirliği arttırmak ve arama sonuçlarında ilk sayfaya çıkmasını istiyorsanız ve SEO konusunda hiç bir bilginiz yok SEO danışmanlığı hizmeti almanız gerekmektedir. Bir çok işletme organik arama hedeflerine daha hızlı ulaşmak için bir SEO danışmanı veya ajansla anlaşır. Peki SEO Danışmanı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2023 Nelerdir? Gelin hep birlikte öğrenelim.

SEO Neden Önemli

SEO (Search Engine Optimization), arama motorlarında bir web sitesinin arama sonuçları sıralamasının iyileştirilmesine yardımcı olan bir takım tekniklerdir. Önemli olmasının nedenleri şunlardır:

  1. Daha yüksek arama sonuçları sıralaması: SEO uygulaması sayesinde bir web sitesi, arama sonuçları sıralamasında daha yüksek olabilir. Bu, daha fazla ziyaretçi çekme potansiyeline sahip olmayı ve daha fazla trafik elde etme şansını artırır.
  2. Daha iyi kullanıcı deneyimi: SEO, arama motorlarının kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sunmasını hedefler. Bu, arama sonuçlarında daha anlamlı ve relevant sonuçların görünmesini sağlar. Bu da kullanıcıların web sitenize geri dönme olasılığını artırır.
  3. Daha yüksek satışlar: Daha fazla ziyaretçi ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sayesinde, SEO uygulaması sayesinde bir web sitesinin satışları da artabilir.
  4. Daha iyi marka bilinirliği: Yüksek arama sonuçları sıralaması sayesinde, bir web sitesi daha fazla görünür olur ve bu da marka bilinirliğini artırır.
  5. Artan rekabet avantajı: SEO uygulaması sayesinde bir web sitesi, rekabetçi pazar koşullarında daha fazla avantaj sağlayabilir. Bu da rakiplerinizle rekabet ederken daha güçlü bir pozisyona sahip olmanızı sağlar.

Özetle, SEO önemli olmasının nedenleri arasında daha yüksek arama sonuçları sıralaması, daha iyi kullanıcı deneyimi, daha yüksek satışlar, daha iyi marka bilinirliği ve artan rekabet avantajı bulunmaktadır.


SEO Danışmanlığı Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO, bir web sitesinin arama motorlarının diline göre ayarlanması olayıdır. Tanımı çok kısa olsa da SEO için gerekli adımlar ve çalışmalar çok uzun sürebilmektedir. Çalışmaların düzenli olduğunu düşünürsek SEO konusunun bir anda kapatılmaması gerektiğini de söylemeliyiz. SEO düzenli işlemlerden geçmeli ve web sitesindeki çalışmalar kesintisiz devam etmelidir.

Tek Seferlik Danışmanlıktan Uzak Durun

Birçok şirket size birkaç günlük veya birkaç aylık geçici hizmetler sunacaktır. Öncelikle SEO sürecinin birkaç günde tamamlanamayacağını bilmelisiniz. SEO kesintisiz olarak devam etmelidir. E-Ticaret ve diğer kurumsal firmaların web sitelerinin gelişim sürecini desteklemek için kesintisiz Seo altyapısının kurulması ve hedef kitlelere ulaştırılmasının sağlanması gerekmektedir.


SEO Altyapısı Oluşturun

Web sitenizi SEO’ya uygun hale getirmek için öncelikle gerekli altyapıyı kontrol ederek gerekli ayarlamaları yapmak gerekir. Web sitenizin Google gibi arama motorları tarafından kolayca tespit edilmesi işlemidir. Bu alt yapıyı kurmadan SEO operasyonlarından geçmemek gerekiyor.


Kelime Tabanlı Geliştirme

İlgili altyapınız kurulduktan sonra SEO Danışmanınız web sitenizin sektörle ilgili tüm yapısını ve kelime bazında araştırmasını yapmalıdır. Kısa sürede hedef kitlenizdeki kullanıcılar aradıkları kelimeler hakkında bilgilendirilmelidir. Kullanıcıların sitenize nasıl girebilecekleri ve ne tür aramalar yapabilecekleri kelimelerini almak için danışmanınız tarafından çalışmanızla ilgili tüm detaylar; kelimenin ne kadar uzatılabileceği hakkında bilgi. Hedef kitleyi en kısa sürede hedefleyebilmek için arama motorlarında kullanılan kelime sayısı artırılmalı ve hem sitenizde hem de gerekli diğer işlemlerle her kelimeye uygun seo çalışmalarına başlanmalıdır. Lütfen unutmayın ki SEOiş birkaç günlük çalışma değildir. Hedef kelimelerinizi artırmak için gerekli adımlar dikkatli bir şekilde yapılmalı ve kelimeler yükseldikten hemen sonra düşmemesi için kelimeler azaltılsa bile devam edilmelidir.


Seo Danışmanı Ararken Refarans İsteyin

SEO danışmanlığınızı yapacak firmaların referanslarını kontrol etmelisiniz. Daha önce kaç firmaya danıştığınızı analiz etmeli ve ardından hedef kitlenize uygun firmalarla çalışıp çalışmadıklarını ve ne kadar sağlıklı olduklarını araştırmalısınız. Referans sitelerin hedef kelimelerini araştırarak daha önce çalışılan sitelerin başarılı olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Arama motorlarındaki sayfa sayısını araştırın ve alacağınız SEO Danışmanının başarısını gözlemleyin.


Bir SEO Danışmanından Rapor İsteyin

Onlardan incelemek istediğiniz siteler veya siteler için ayrıntılı raporlar hazırlamalarını ve size sunmalarını isteyin. Sitenizin artması için gerekli adımları gözden geçirin ve sunumlarında elde edilen raporlar hakkında fikir verin. Hızlı bir karar vermeden siteniz için gerekli olan anahtar kelime uygulamalarını, makale yazım aşamalarını ve seo altyapısını detaylı bir şekilde konuşun.


Profesyonel SEO hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Medya Ajans: Instagram 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Sosyal Medya Uzmanı Nedir, Kime Denir? Sosyal Medya Uzmanı Maaşları 2023