Hi, How Can We Help You?

Finike Web Tasarım

Finike Web Tasarım

Responsive Web Tasarımın Markanız için Önemi ve Avantajları

İyi bir websitesinin sadece web masaüstü odaklı olması günümüz dijital dünyasında yeterli değildir. Mobil uyumlu cihazların yaygınlaşması sebebiyle Responsive tasarımın önemi ayrıca artmıştır. Her cihazda sorunsuz bir şekilde yazı font uyumu sağlayabilir, resim boyutlarında otomatik düzeltmeler yapabilir ve genel site hatlarını mobil ya da  tablet cihazlarından maksimum kalitede gösterebilir.  Finike Web Tasarım ekibi olarak sizlere markanız için en kaliteli tasarım ekibimizle hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Responsive Web Tasarım Nedir ?

Responsive web tasarım ile bir çok farklı cihazda aynı anda tek bir tema ile sorunsuz çalışabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar , tabletler ya da telefonlarda sorunsuz bir şekilde otomatik ekran ayarı ve kalite ayarı ile bir çok konuda sizlere fayda sağlar. Uygulama ya da websitelerin ekran çözünürlükleri , font boyutları ikinci bir websiteye ihtiyaç duyulmadan ayarlanır. Bu şekilde ikinci bir web site tasarımı yapmaktan kurtulur hem zaman hemde para anlamında kazanç sağlamış olursunuz. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve arama motorlarında ön sıralara tırmanırsınız. Kullanıcıların mobil uyumlu responsive temalarda içeriklere daha kolay erişmesi ve sitede daha aktif kalması trafiğinizde dönüşüm oranlarını etkilemesi yükselişinizin önünü açar. Sahip olduğunuz markanıza Finike Web Tasarım olarak her an destek vermeye hazırız.

Arama motorları kullanıcı deneyimini önemserler. Responsive web tasarımda kullanıcılara sunduğunuz deneyim şöleni ile sitenizi uzun süre aktif bir kitle ile sıralamada uzun süre tutunursunuz. Kullanıcı deneyimini geliştirmemeniz dahilinde üyeleriniz rakiplerinize geçebilir. Bunu önlemenin tek yolu dijital dünyanın yeniliklerinden asla geri kalmamaktır.

Mobil uyumlu websiteniz aynı zamanda bir SEO ( arama motoru optimizasyonu ) çalışmasıdır. Bu şekilde daha görünür olur ve trafik akışı almaya devam edersiniz. SEO uyumlu we tasarımlarınızın sayfalar arası geçişi , alt yapısı ve genel görünümünün kesintisiz çalışması kullanıcılarınızın güvenini kazanmanıza yol açar. Bu şekilde daimi kullanıcılara sahip olursunuz. Bu sayede reklam girişi yapmak istediğiniz sitelerin görünüm oranları sizlere daha ucuzada mal olabilir ve bu yöndende başarılı bir web tasarımın sizlere kazancı büyük olur.

SEO Çalışmaları Başarınızın Gizli Anahtarı

Google , Yandex , Yahoo , Bing gibi arama motorları mobil cihazlarda daha iyi performans gösteren web sitelerine öncelik verirler. SEO ( arama motoru optimizasyonu ) çalışmalarına önem veren firmalar bu konuda birbiri ile mücadele halindedir. En güçlü altyapılarla en iyi mobil uyumlu web sitesine sahip olmak kullanıcıları kazanmak demektir. SEO çalışmalarınızda sizlere Finike Web Tasarım olarak Türkiyenin en kaliteli ekibiyle hizmet veriyoruz.

Bunları ölçmek , değerlendirmek ve analiz edebilmeniz için bir çok SEO ( arama motoru optimizasyonu ) aracı mevcuttur. Düzenli olarak performansınızı ölçmeli , anahtar kelimelerde geri kaldığınız yerlerde adımlar atmalı , geri bağlantılarınızı kontrol etmeli ve rakiplerinizi takip etmelisiniz. SEO ( arama motoru optimizasyonu ) çalışmalarının eksik olduğu websiteler sırlama almaktada trafiği çekmektede zorlanırlar.

Google Analytics:

Ziyaretçilerinizin nerelerden geldiğini inceleyebilir ve yeni rotaları oluşturmanız için görüntülemeler yapabilirsiniz. Web sitenizin genel trafik akışını izleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Web sitenizi bağlantılarla google analiz hesabına entegre edin ve önemli verileri görüntüleyin. Bu şekilde içerik yol haritanızıda kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Google Search Console:

Websitenizin google arama motorunda nasıl göründüğü ile ilgili bilgi almanızı sağlar. Web sonuçlarında performansızı ölçümlemeniz için önemli bir araçtır. Hangi anahtar kelimenin sitenizde hit yakaldığını görebilir ve buna göre girdiğiniz başlıklara kadar güncellemeler yapabilirsiniz.

Semrush:

Anahtar kelime taraması yapabilir buna göre içeriklerinizi şekillendirebilirsiniz. Rakip analizi yaparak eksik kaldığınız alanları tamamlayabilirsiniz. Site AUDİT ile sitenizi baştan sonra denetleyebilir ve sitenizin inşası konusunda eksik kaldığınız yerleri görebilirsiniz. Kırık linkleri burada bulabilir yine sitenizden temizliğini yaparak SEO puanınızı geliştirebilirsiniz. İyi bir backlink inşa aracı olan Semrush tırmanışınızın yolunu açabilecek her türlü yönetim gücüne sahiptir.

Ahrefs:

Backlink analizi ile sitenizin trafiği çekmesi gereken alanlara yoğunlaşabilirsiniz. Anahtar kelime araştırmaları yaparak nerede eksik nerede iyi olduğunuzu görebilirsiniz. Rakip analizinde iyi bir gözlemleme sonucunda gitmeniz gereken yol haritasını oluşturabilirsiniz. Bu ve birçok aracın kullanımı sitenizin url’si ile kolayca yapılabilir. Profesyonel bir çalışma içinse uzun yıllar bu araçlarla birbirinden farklı tekniklerin kullanımını deneyimlemek çok önemlidir.

Sitenizin web tasarım aşamasından itibaren inşası çok önemlidir. Kullanıcı dostu bir web tasarım ile SEO konusunda rakiplerinize fark atabilirsiniz. URL yönetimi üzerinde dikkatle durmanız gereken başka bir faktördür. Girmiş olduğunuz URL lerin kısa , öz ve akılda kalıcı olması önemlidir. Oldukça anlaşılır bir biçimde yazmanızın sizlere faydası olacaktır.

Sosyal Medya ile Web Tasarımınızı Güçlendirin

Bir çok websitesi tasarım aşamasında sosyal medyanın taleplerinden etkilenerek şekillenmektedir. Finike Web Tasarım olarak sosyal medya platformlarının websiteler üzerindeki etkisini biliyor ve projelerimizde rakiplerinizin ilerisinde olmanız için en yenilikçi yöntemleri kullanıyoruz. Sosyal medya platformlarının mobil cihazlarda daha aktif bir şekilde kullanımı sebebiyle web siteleri mobil uyumlu olması gerekmektedir. Bir çok insan mobil cihazlarda daha fazla aktif olmaktadır ve bu sebeble siteler daha iyi bir şekilde Responsive temalarla uyumlu şekilde çalışmalıdır.

Sosyal medya websitenizin trafik akışında büyük etkilere sahip olabilir. Siteniz insanları kendisine çekmeli ve içeriklerle onları meraklandırıp eğlendirebilmelidir. İnsanlar Sosyal medyayı her renkten kullanıcının aktif bir şekilde hareket etmesi sayesinde daha çok sevmektedir. Bu yüzden sosyal medyayı önemseyen bir webtasarımla birlikte kullanıcı deneyimini önemsemek size fayda sağlar.

Sayfanızın kolay bir şekilde sosyal medya alanlarında kullanıcılarınız arasında paylaşılması sizin için daha fazla trafiğin geleceği ve sıralamalarda başarı elde edeceğiniz anlamına gelir. Sosyal medya platformlarındaki estetik çekicilik insanları daha fazla sistem içerisinde tutarak dönüşüm oranlarını maksimum seviyeye çıkarırlar. Webtasarım aşamasındaki sitenizin tıpkı sosyal medyadaki gibi etkileşim düğmelerine sahip olması çok önemlidir.

Finike Web Tasarım Fiyatları

Finike Web Tasarım olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerin tamamı en şeffaf hali ile projelendirilir. Dijital dünya her gün hızla büyümektedir. Buna bağlı olarak yazılım sektörlerindede yeni teknolojiler ve bunlara bağlı olarak çalışan ekipler en iyi olanı yakalamak için gelişmektedir. Antalya Web Tasarım Ajansı olarak Web Tasarımda profesyonel yazılım ekibinin daha önce yaptığı işler fiyatta nasıl bir etken olacağını size söyleyebiliriz. Kurumsal bir firma olarak girmek istediğiniz piyasada rakiplerinizden geri kalmamak için onlardan daha iyisini yapmanız gerekecektir. Buda fiyatlandırma aşamasında farklılıklara neden olacaktır. Projenizin derinliği ve yapım aşamasında talep edceğiniz değişikliklerde fiyatlandırmada etkili olacaktır.