Hi, How Can We Help You?

Twitter Mavi Tik Abonelerinin Karakter Sınırı 10 Bin Oluyor

Nisan 17, 2023

Twitter Mavi Tik Abonelerinin Karakter Sınırı 10 Bin Oluyor

Twitter Mavi Tik Abonelerinin Karakter Sınırı 10 Bin Oluyor. Twitter, sosyal medya üzerinde kısa mesajların paylaşıldığı bir platform. Twitter’da kullanıcılar, 280 karakterden oluşan metinler yazarak paylaşabiliyorlar. Mavi tık ise, Twitter hesaplarının doğrulanmış olduğunu gösteren bir işaret. Mavi tık işareti, Twitter tarafından seçilmiş kişilere, kuruluşlara veya markalara verilir ve hesaplarının gerçek olduğunu doğrular. Mavi tık, hesap sahibinin itibarını artırır ve hesaplarının güvenilirliğini artırır ayrınca mavi tık abonelerinin yeni güncelleme ile karakter sayısı 10 bin oluyor.

Twitter Nedir, Ne İşe Yarar?

Dünya üzerinde on binlerce resmi kurum, kişi ve topluluklar tarafından kullanılan ve yazı aralığı belli bir sayıda karakterle sınırlandırılan aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya uygulaması olan Twitter yeni bir güncelleme ile yine karşımızda.

İlk başladığı zaman kısıtlı karakter ile kullanıcıların mesajlarının kısa öz ve açıklayıcı bir şekilde yazılmasını talep eden Twitter kullanıcıların zaman içinde istek ve taleplerine karşılık olarak yazı karakterlerini iki katına çıkarmıştır. Bu değişimle birlikte Twitter kullanıcıları sitenin eski kullanım oranlarında devam etmiştir. Ancak Twitter kullanıcı sayısı bu güncelleme ile birlikte daha da artmıştır.

Kullanıcılar sitenin paylaşım kısmında diledikleri gibi konuşabilmekte ve eleştiriler yapabilmektedir. Platformda anonim kullanım oranı oldukça yüksektir. Güvenlik konusunda kullanıcılarının bilgilerini kesinlikle hiçbir yetkili kurum ile paylaşmamakta ve talep gelse bile reddettiği bilinen bir durumdur. Facebook’un Mark Zuckerberg skandalından sonra Twitter ve Telegram gibi uygulamalar kullanıcıların bilgilerini en iyi şekilde koruma sözlerini yerine getirdikleri bilinmektedir.

Karakter kısıtlaması insanların uzun paylaşımlar yapmasına engel olamamıştır. Paylaşılacak içeriğin uzun olması halinde kullanıcılar yazı dizisi oluşturarak paylaşımlarını parça parça liste halinde yapmaktadırlar.

Facebook ve Instagram kadar popüler olmasa da Twitter resmi kurum, kuruluşların kişilerin resmi açıklamaları yaptıkları birincil alan konumundadır.


Twitter Mavi Tik Abonelerinin Karakter Sınırı 10 Bin Oluyor

Mavi aboneliği olan herkese Twitter 10.000 karakter uzunluğunda yazıların imkanını sunacağını resmi bir şekilde açıkladı. Subtack içerik platformuna benzeyecek olan bu yapılanma ile kullanıcılara daha farklı bir Twitter deneyimi sunması planlanmaktadır. Bu sayede daha kullanışlı bir haber portalı kullanımına da kavuşacak olan Twitter kullanıcıların beğenisi ve taleplerine göre şekillenmeye devam edecektir.

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra hızlı bir şekilde yönetim kadrosundaki bir çok kişiyi işten kovmakla işe başladı. Hemen arkasından kullanıcıların taleplerini dinlemiş ve beğeni butonu renk değişimi ya da mavi aboneliklerin 10 dolarlık ücret dahilinde herkese sunulması gibi bir çok yenilik getirmiştir.

Güvenlik konusunda endişeleri olan kullanıcılara var olan politikadan vazgeçmeyeceğini ve hiç bir şekilde kullanıcılarının bilgilerinin sızdırılmayacağı sözünü de vermiştir.

Twitter artık bir sosyal medya olmaktan ziyade bir “medya” olma yolunda ilerliyor gibi. Zira son yapılan bu eklemelerin yanında kısa bir süre önce de Abonelikler özelliği aktifleştirilmişti. Abonelikler ile bir kullanıcıya abone olup özel içeriklere erişim hakkı elde ediliyordu. Özel haber bültenleri veya videolar gibi içerikleri Twitter’dan sunmayı tercih edecek içerik üreticileri için bunlar güzel değişiklikler diyebiliriz.

Aşağıda Twitter resmi açıklamasında konu hakkında detay vermektedir.

“We’re making improvements to the writing and reading experience on Twitter! Starting today, Twitter now supports Tweets up to 10,000 characters in length, with bold and italic text formatting.

Sign up for Twitter Blue to access these new features, and apply to enable Subscriptions on your account to earn income directly on Twitter. Tap on “Monetization” in settings to apply today.”


Twitter Farklı Bir Oluşum İçin İlerliyor

Twitter bu şekilde yeni bir platform oluşumuna gitmektedir. Daha çok substack yani yeni nesil yayıncılık şeklinde bir düşünce ile ilerlemektedir. Substack sayesinde içeriklerini paylaşan kişiler aboneler kazanabiliyor ve bu aboneler üzerinden kazançlar elde edebiliyorlar. E posta bültenleri oluşturulma düşüncesi ile yola çıkılan sbstack projesi bu gün Twitter ın yapmak istediği projeyi hayata geçirmiş durumdadır.

Twitter yeni nesil sosyal medya platformuna sahip olmak ve diğer sosyal medya kullanıcılarından aksine daha verimli sosyal medya kullanan insanları toplamayı amaç edinmiştir. Markalar daha etkin bir şekilde bu alanı kullanmaktadırlar.


Twitterda Kolayca Fark Edilin

Twitter da diğer sosyal medyaların aksine fark edilmek için özgün olmanız her şeyden önce gelir. Kimsenin sahip olmadığı trend bir bilgi ya da güncellemeyi insanlar ilk sizden öğrendikler zaman Twitlerinizi kendi aralarında paylaşarak daha çok kişiye ulaşmanızı amaç edinir. Bu sayede doğru hedef kitle seçimi sayesinde bir paylaşımla yüzbinlerce kullanıcıya kolayca ulaşabilirsiniz.

Doğru Hashtag kullanımı sayesinde trend olan yazı dizilerini kontrol edebilir ve düşüncelerinizi kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Takipçi sayınızın etkisi bu alanda yardımcı olacaktır ancak en beğenilen paylaşımları da yaparsanız daha çok farkedilir ve kısa süre içerisinde hedeflediğiniz noktalara ulaşabilirsiniz.


Profesyonel Sosyal Medya hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Medya Ajans: Instagram 

İlginizi Çekebilir  👇

👉 En Popüler Sosyal Medya Platformları 2023