Hi, How Can We Help You?

Kısaca Seo Nedir?

Aralık 11, 2022

Kısaca Seo Nedir?

SEO, “ Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen, web sitelerimizin arama motorlarında daha çok ziyaretçiye ulaşmasını sağlamak için yapılan çalışmalar bütününe denir ve dijital pazarlamanın temel taşıdır. Arama Motoru Optimizasyonunda başarılı olmanın yolu Google arama motorunu anlamak ve analiz edebilmekten geçer.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması yapmak istiyorsanız özgün ve kaliteli içerikler oluşturmanız gerekir. Kaliteli içerikler oluşturmadığınız sürece yaptığınız tüm SEO çalışmaları boşa gidecektir. Doğru içerik oluşturmak için bilmeniz gereken ilk şey ziyaretçilerin arama niyeti ve kullandıkları anahtar kelimeler olacaktır.

⇒ Site İçi SEO

Site içi SEO, arama motoru optimizasyonunda en etkili yerdir. Açıklamalar, URL seçimleri, sayfa başlıkları site içi SEO’da incelenir. SEO’ya başlamadan önce site içi SEO ayarlarının sorunsuz bir şekilde yapılandırıldığından emin olmak lazımdır.

⇒ Teknik SEO

Web sitenizi bir inşaat gibi düşünürsek nasıl inşaatın sağlam yapı malzemelerine ihtiyacı varsa web sitenizin sağlam bir Teknik Seo’ya ihtiyacı vardır. Mobil uyumluluk, sayfa hızı, kalıcı bağlantılar gibi konuları kapsar.

⇒ Site Dışı SEO

Site içi SEO ve Teknik SEO aşamalarından sonra bilmeniz gereken bir diğer aşama ise Site Dışı SEO’dur. Site dışı SEO’da faydalanabileceğiniz pek çok metod vardır:

– Google Ads ve Sosyal Medya Reklamları
– E-posta ve Sms Pazarlama Stratejisi
– Referans Kaynaklar
– Backlink Stratejileri
– Sosyal Medya Yönetimi


Google’da İlk Sayfa’da Çıkmak Neden Gereklidir?

– Hedef kitlenize en hızlı yoldan erişmek.
– Satış gelirlerini artırmak.,
– Pazarlama giderinizi azaltmak.
– Rakiplerinizin önüne geçmek.
– Uluslararası tanınmak ve hizmette bulunmak.
– Göz aşinalığı yaratmak.
– Daha çok hedef kitleye ulaşmak.
Antalya Medya Ajans, markanızı ve işletmenizi profesyonel ekibiyle arama motorlarında en üst sıraya taşır, arkasında mutlu markalar bırakır.