Hi, How Can We Help You?

Instagram Influencerları İçin Yeni Güncelleme Geliyor

Nisan 18, 2023

Instagram Influencerları İçin Yeni Güncelleme Geliyor

Instagram Influencerları İçin Yeni Güncelleme Geliyor. İnstagram yeni güncellemesi ile reels alanını influencerlar için değiştirme kararı aldı. Tiktok sayfa içi arama ve reels konusunda daha farklı bir yaklaşım sergiledi ve bu konuda bir çok sosyal medya şirketinin üstünde başarı yakaladı.

Arkadaşınıza gönderdiğiniz Reels’larda onu izlerkenki tepkiyi görebileceksiniz. Yani sizin onayınızla Reels e eklediğiniz tepkileri ekleyebilecekler. Bu sayede arkadaşlarınızı daha fazla rahatsız edebileceksiniz. Reels videolarınıza başarı stickerları eklenecek ve başarıların kilitleri açıldıkça eklemeler yapabileceksiniz.

Trend müziklerini daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Reels’larda müzik ve hashtagler görülebilecek şekilde eklendi.

Reels içerik oluşturucuları instagram da viral olmak için öncelik olarak büyük kitlelere bir şekilde ulaşmayı amaçlar. Bunun için en uygun arama hashtag’lerini içeriklere kontrol ederler. Yeni güncelleme sayesinde instagram içerik üreticileri bu panoya ulaşabilecekleri bir değişim için hazırlıklarını tamamladı. İnstagram reels güncellemesinde ses içeriklerini Reels’lerinize ekleyebilir ya da saklayabilirsiniz.

Daha iyi bir analiz sitemi ile birlikte Tiktok ve Google arama motoru açılışı da yeni sistemle beraber gelebilir. Araştırılan içeriklerin daha ayrıntılı ve net görüntülenebilmesi için bu değişim aktif edilecek. Aranan içerikler liste halinde anahtar kelime ve hashtag’lerle alt alta sıralanmış bir şekilde sayfada açılacak. En üstten en alt kısma doğru izlenme ve görüntülenme oranlarına göre düzenlenecek.

Videolarınızın daha iyi bir şekilde analizini görüntülemeniz için Reels içgörüler sayfası güncellenecek. İçerik oluşturucuları için daha detaylı ve derin bir sonuç elde etmek artık daha kolay olacak. Eklenen Reels’lerin toplam izlenme süreleri  ne kadar izlendiği ya da nereye kadar izlendiği gibi analizlere sahip olabileceksiniz. Bu sayede kullanıcıların içeriğinizde beğenmediği noktayı kolay bir şekilde görebileceksiniz.

Videoya ulaşan kişilerin genel istatistiklerini görebilmeniz sayesinde içeriklerinizin daha da kaliteli bir şekilde ve ayarlama konusunda daha doğru adımlar atabilirsiniz. Kitlelerin tam olarak neyi istediklerini ve hangi konuda daha çok takip etmek istediklerini bu sayede görüntüleyebilir ve yeni içeriklerinizde bu durumdan faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte sizi hangi Reels üzerinden takip ettiklerini görebilecek ve bildirim alacaksınız.

 

Instagram-Influencerlar-icin-yeni-guncelleme
Instagram-Influencerlar-icin-yeni-guncelleme

İnstagram Reels

İnstagram Reels’ler yapı olarak TikTok’ta bulunan Reels ile birbirine benzeyen özelliklere sahiptir. Ayrıca kullanıcılara müziğe eşlik eden kısa videolar oluşturma ve bunları arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşma imkanı sunar. İnstagram uygulaması içinde videoları keşfet alanından Reels lara ulaşabilirsiniz.

Zevkinize göre önünüze çıkan Reels’ları  daha aktif bir şekilde kullanabileceksiniz. Bir benzer uygulama Reddit sitesinde bulunan karma ile benzerdir.

TikTok’un algoritması insanların uygulamalardaki içerik tüketme ve keşfetme şeklini tamamen değiştirdi. ‘Sizin İçin Sayfası’ ve ‘Keşfet’ özellikleri instagram keşfetinden farklıydı ancak şirketler kullanıcıların daha çok beğendiği özellikleri uygulamalarında aktif etmeye devam ediyor. Kısa biçimli videolara odaklanma ve işlevsellik trendleri benzerlik gösterdiğinden, yeni ve ilgi çekici içerikler keşfetme becerisi, kullanıcıların uygulamaya karşı beğenisi ve bağlılığını artıracaktır.

Tiktok son yıllarda oldukça hızlı bir yükseliş yaşadığı için bütün sosyal medya uygulamarı benzer ayarlamaları kendi uygulamalarına entegre etmekle birlikte en iyi sonucu almaya odaklı bir şekilde çalışıyorlar. Snapchat ve instagram başlangıçta benzer altyapıyı denediler ancak şuan da instagram hem kendi sistemini hem de daha iyi deneyim için Tiktok özelliklerini karışım haline getirip kullanıcılara sundu.

 

Instagram-Influencerlar-icin-yeni-guncelleme
Instagram-Influencerlar-icin-yeni-guncelleme

Sizde SEO’nun bu avantajlarından faydalanmak için Profesyonel destek almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Medya Ajans: Instagram