Hi, How Can We Help You?

Blog

Ocak 20, 2023

Güzellik Merkezleri İçin En Etkili 10 Dijital Reklam Önerisi 2023

Bu yazımızda Güzellik Merkezleri İçin En Etkili 10 Reklam Önerisini sizlerle paylaşacağız. Günden güne artan Güzellik merkezleri sonrasında oluşan rekabetle başa çıkmak için gelişen teknoloji ile birlikte artık Dijital Reklamlar devreye girmiş durumda. Hal böyle olunca Güzellik Merkezleri Reklamları Nasıl Yapılır, En İyi ReklamGüzellik Merkezlerine Müşteri Nasıl Çekilir? Güzellik Merkezleri Reklam Görselleri ve Sloganları sıklıkla araştırılmakta. Gelin birlikte Güzellik Merkezlerine Müşteri Çekmek İçin Dijital Pazarlama Yöntemlerini öğrenelim…

Güzellik Merkezleri İçin 10 Dijital Reklam Önerisi 2023

Kadınlar olduğu kadar günümüzde erkeklerde artık kişisel bakımlarına dikkat etmeye başladı. Genellikle kadınlara hizmet veren Güzellik Merkezleri aynı zamanda erkekler içinde bir rutin haline gelmiş durumda. Hal böyle olunca Güzellik merkezleri rekabeti de günden güne artıyor. Bu rekabetin olduğu piyasada hali hazırda mevcut işletmeler üzerine birde her yeni gün açılan Güzellik Merkezlerini de varsayarsak bu piyasada tutunmak için ve bir adım önde olmak için reklam yapılması şarttır. Tabi bilmelisiniz ki artık günümüz gelişen teknoloji ile birlikte artık eski reklam anlayışı kalmadı.

Dijital Reklam ve Pazarlama çağında olmamız sebebiyle de Güzellik Merkezleri de bundan nasibini almış durumda. Peki ama Güzellik Merkezleri için Dijital Pazarlama Reklamları Nasıl Yapılır? Güzellik Merkezlerine Müşteri Nasıl Çekilir? tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Güzellik salonları için doğru dijital pazarlama stratejilerini kullanarak hedeflenen müşterilerle etkileşime geçebilir ve onları potansiyel müşterilere dönüştürebilirsiniz. Facebook, Instagram ve Twitter gibi Sosyal Medya Platformları, müşterilerin işletmelerle doğrudan temasa geçmesi için ana mecra haline geldi.

1. Potansiyel Müşterileriniz İçin Çekici İçerik Yayınlayın

Sosyal medyadaki herhangi bir içerik ilgi çekici ve akılda kalıcı olmalıdır. Akılda kalıcı ifadeler, esprili yorumlar ve güzel, canlı resimlerle müşterilerinizin aklını çelebilirsiniz. Tüm bunlar, müşterilerin salon sosyal medya platformlarınızla daha fazla etkileşim ve iletişim için can atmasına yol açacaktır. Müşterilerinizi tanımalı ve onların ilgi çekici ve ilgi çekici bulacakları içerikleri yayınlamalısınız. Sadece marka temanızı aklınızda tutun.

Gönderileriniz bilgilendirici, esprili, eğlenceli veya klas olabilir, müşterileriniz etkileşim kurmak için yeterince iyi bulduğu sürece her şey işe yarar. Hedef kitlenizin çekici bulacağı gerçekleri, saç stillerini, saç bakımı ipuçlarını, bilgileri veya sahne arkası fotoğraflarını yayınlayabilirsiniz. Örneğin, genç ve heyecanlı hedef kitleler için, modern bir his ve dokunuşa sahip gönderiler seçmelisiniz. Salon temanız vintage ise, o zaman resimler gönderebilir ve resimlerinize vintage bir dokunuş katan filtreler kullanabilirsiniz.


2. Facebook ve Instagram’ı Temel İletişim Araçları Olarak Kullanın

Bu çağda, sosyal medyada herkesi ve herkesi bulacaksınız. Salon Facebook pazarlaması, müşterilerle etkileşim kurmak için bir araç olarak kolayca kendi avantajınıza kullanılabilir. Saç modellerinizi, tırnak sanatlarınızı paylaşmaktan yarışmalar oluşturmaya kadar tüm bunları yarışmalar ve eşantiyonlar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Marka bilinirliğini ve sadakatini yaygınlaştıracaktır. Sadece salonunuz için çalışan mükemmel ortamı bulmanız gerekiyor. Salon rezervasyon uygulamalarınızla birlikte bu platformlar üzerinden salon rezervasyonlarınızı bile alabilirsiniz.


3. Müşteri Resimlerinizi ve Çok Sayıda Yayınlayın

Sosyal medya görsel bir ortamdır ve bu platformla anlaşmanın en iyi yolu çalışmanızı sergilemektir. Salt metin gönderileri yerine mağazanızın resimlerini, ekibinizin hikayelerini, makyajlarınızı, parça görünümlerini, saç stillerini, tırnak sanatını, manikür hizmetlerini vb. Resimlerde daha fazla beğeni ve etkileşim alacaksınız. Hatta müşterilerinizi resimlerinizde etiketleyebilirsiniz. İnsanların kişisel profillerinde yeniden paylaşım yapma şanslarını artıracaktır. Böylece en son kuaför pazarlama trendlerini takip etmek.


4. Sosyal Medya Sayfanızı Minyatür Web Siteniz Olarak Düşünün

Bir müşteri, salon sosyal medya profilinize girdiği anda, aradığı tüm bilgileri kolayca bulmalıdır. Profilinizin ve girişinizin güncel olduğundan emin olun. Mağaza konumu, hizmetler, iletişim vb. gibi bilgiler hazır olmalıdır. Instagram’da incelemeler, en iyi çalışmalar vb. gibi öne çıkanları ve Facebook’ta aynı adlı albümleri ekleyebilirsiniz.

Bunun dışında platformlarınızda da makaleler ve infografikler paylaştığınızdan emin olun. Bağlantılar ve harekete geçirici mesajlar ekleyin veya gönderilerinizin altına “Şimdi Arayın” veya “Daha Fazla Bilgi Edinin” gibi düğmeler ekleyin. Bu, kullanıcılarınızın isterlerse sizinle kolayca iletişim kurabilmelerini sağlayacaktır.


5. Sosyal Medya Platformlarında Özel Fırsatlar Sunun

Sosyal medya ailenize özel fırsatlar sunarak güzellik salonları için dijital pazarlama stratejileri üzerinde çalışmalısınız. Müşteriler, karşılığında bir şey alabileceklerini hissettiklerinde bir sayfayı daha çok beğenir ve takip eder. Instagram ve Facebook sayfalarınıza kupon kodu ile hikaye koyabilirsiniz. Yalnızca x takipçi sayısını hedefleyen özel kodlar ile reklam yayınlayabilirsiniz.

Kullanıcılarınıza kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak ve çevrimiçi olarak sadık bir müşteri tabanı oluşturacaktır. Bir işletmenin bir sayfayı takip etmek için teşvikler veya indirimler sunduğu söylendiğinde, müşteriler özel fırsatlardan yararlanmak için başvurmaya başlar. Takipçilerinizi hızlı bir şekilde artırmanıza yardımcı olacaktır.


6. Hedefli Reklamlara Odaklanın

Facebook ve Instagram reklamları, potansiyel müşterilere organik gönderilerden daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir. Demografik bilgileri, ilgi alanlarını belirleyebilir ve hatta benzer sayfaları beğenen bir hedef kitle seçebilirsiniz; bu, hedef kitle kümenizi daraltmanıza ve sayfalarınızı beğenebilecek sıcak olası satışlara odaklanmanıza yardımcı olur.

Örn. Salonunuzun 2,5 km yarıçapındaki Gurgaon’daki kadın, 18-30 yaş grubunu hedefleyebilirsiniz. Salon uygulamanız varsa (yoksa almalısınız), bu müşterileri oraya yönlendirebilirsiniz. Digi Salon’u deneyin, burada her şeyi bulabilirsiniz.


7. Trendi Takip Edin

Son trendleri takip etmek yetmez, kitlelere ulaştığından da emin olmalısınız. İşte burada hashtag’ler devreye giriyor. Instagram profilinize daha fazla kullanıcı çekmek ve salonunuz hakkında bilgi sahibi olmak için trend olan, uygun ve popüler hashtag’leri kullanmalısınız. Örneğin #HappyDIwali, salonunuzun hizmetlerini sergilerken tatil temalı tırnak sanatıyla daha fazla izlenme elde etmek için bir hashtag’tir. Güzellik salonları için potansiyel müşteri yaratmanın harika bir yoludur.


8. Yerel Pazarlamayı Bir Avantaj Olarak Kullanın

Konum üzerinden bir güzellik salonu nasıl pazarlanır  ? Hashtag’leri kullanabilir veya konum özelliğini kullanabilirsiniz, bu, müşterilerin bölgenizdeki salonunuz hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacaktır. Örneğin #SalonInDelhi, Delhi’de kuaför arayan kişilerin işletme profilinizi kontrol etmesine yardımcı olacaktır. Uzmanlar tarafından kullanılan güzellik salonları için en iyi dijital pazarlama stratejilerinden biridir.


9. Önce ve Sonra Resimleri Kullanın – Eğlenceli ve İlginç Olun

İncelemelerle ilgili geri bildirimler artık yalnızca metin tabanlı değil. Çalışmanızın öncesi sonrası resimlerini salonun sosyal medya  profilinde yayınlayabilir ve kullanıcılarınızdan bunları incelemelerini isteyebilirsiniz. Müşterilerin öncesi ve sonrası fotoğrafları, kullanıcıların dikkatini çekmenin harika bir yoludur.

İnsanlar sosyal medyada eğlenceli, ilginç paylaşımlardan hoşlanır, bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Örneğin, bir salon sanatçısının mücadeleleri: bununla ilgili bir dizi komik gönderi yapabilirsiniz.


10. Canlı Yayınlar ve Videoları Paylaşın

Canlı oturumlar, müşterilerinizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur. En az haftada bir veya iki haftada bir canlı yayın yaptığınızdan emin olun. Çalışırken yapabilirsiniz. Kullanıcılara perde arkası bir bakış sağlayacaktır. Bazı uzmanların veya etkileyicilerin sizinle ekip kurmasını sağlayabilirseniz, onlardan bir günlüğüne sosyal medyanızı ele geçirmelerini istersiniz. Etkileşiminizi önemli ölçüde artıracaktır.


Güzellik Merkezleri için Dijital Pazarlama Reklamları Nasıl Yapılır?

Yaptıkları işte özverili ve oldukça başarılı olan birçok yetenekli kuaför, tırnak teknisyeni ve kuaför ve güzellik uzmanları oldukça fazla. Kendi alanlarında en iyiler arasında yer alabilirler. Ancak yine de doğru müşteriyi oluşturmak ve salonlarını karlı hale getirmek için mücadele edilmesi gerekmektedir. Güzellik merkezinizde istediğiniz karlı verimi almak istiyorsanız iyi bir hizmet sunmanın ötesine geçmemiz gerekiyor. İnsanların ayrıca salonunuzun var olduğunu bilmesi gerekir ve bununla birlikte sunduğunuz hizmetin ucuz bir mal değil, ekstra ödemeye değer bir fayda olduğunu anlamaları gerekiyor.


Güzellik Merkezlerine Müşteri Nasıl Çekilir?

Güzellik Merkezleri de artık Dijital Pazarlama Reklamları dünyasına katılmış durumda. Güzellik merkezinize müşteri çekmek için Dijital Pazarlama dünyasında kanıtlanmış Güzellik merkezi/salon pazarlama stratejileri, Güzellik merkezi/salon tanıtım fikirleri ve Güzellik merkezi/salon reklamı örneklerini sizler için bir araya getirdik.


1. Salonunuzu Arama Sonuç Sayfasında Görünür Hale Getirin

Google’a “yakınımdaki salon, yakınımdaki güzellik merkezi, yakınımdaki kuaför ” yazdığınızda karşınıza ne çıkar? Bu, bugün kendinize sorabileceğiniz en önemli sorulardan biridir. İnsanlar bölgenizde sizin gibi bir salon aradığında ortaya çıkmazsanız, potansiyel yeni müşteriler için var olmazsınız. Bu nedenle, başka bir salon pazarlama fikrini uygulamaya koymadan önce, insanlar sizi aradığında görünür olmanızı sağlayacak temel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Google en çok kullanılan arama motorudur ancak bir çok farklı arama motoru da vardır.

Ancak Google İşletme Profili’ne kaydolmak sadece başlangıçtır. Bölgenizdeki insanlar sunduklarınızı aradıklarında salonunuzun üst sıralarda görünmesini sağlamak için kullanabileceğiniz birkaç hızlı numara ve strateji vardır. Bunu işletmeniz için gerçekleştirecek basit, adım adım ilerleyen bir süreç tasarladım. Aslında bu, salon pazarlama programımda öğreneceğiniz ilk şeylerden biri .Bunu yapmak çok zaman almaz. Ancak bu süreci tamamladığınızda, siz hiç düşünmeden salonunuzu keşfeden yeni müşterileriniz olacak.


2. Salon Web Sitenizi Oluşturun veya Yenileyin

Güzellik Merkezi web siteniz genellikle yeni müşterilerle ilgili ilk izleniminizdir. Güzellik endüstrisinde olduğunuza göre, ilk izlenimin ne kadar önemli olduğunu bildiğinize eminim. İnsanlar, web siteleri profesyonelce olmayan veya modası geçmiş görünen salonlara güvenmiyor. Bir salon sahibi olarak, web sitenizin güncel göründüğünden emin olmanız gerekir. Ancak iyi bir web sitesi, ilk izlenimden çok daha fazlasıdır. Salonunuza açılan çevrimiçi penceredir.

Tıpkı bir salon resepsiyonisti gibi, sadece güzel bir yüz değil, yeni müşteriler bulan, rezervasyonlarınızı yöneten, hizmetlerinizi artıran ve nihayetinde işinizi büyüten birini de istersiniz. Bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olması için bir pazarlama ajansı kullanabilirsiniz. Ancak günümüzde salon sahiplerinin kullanımına sunulan web sitesi oluşturucularının kullanımı çok kolaydır. Ve çok az bir çabayla oluşturulmuş profesyonel görünümlü bir web sitesine sahip olabilirsiniz.


3. Çevrimiçi Salon Randevu Rezervasyonunu Etkinleştirin

İnsanların %35’inden fazlasının randevularını çevrimiçi almayı tercih ettiğini biliyor muydunuz? Aslında, 35 yaşın altındaki kişilere sorarsanız, %25’i randevularını yalnızca çevrimiçi olarak aldıklarını söylüyor. Aynı zamanda, birçok salon randevuları manuel olarak yönetmek için her hafta maliyetli saatler harcıyor.

Eğer bu sizseniz, bunun değişmesi gerekiyor. Rezervasyonlarınızı çevrimiçi olarak yönetebilen ve aslında işinizin birçok bölümüyle ilgilenebilen iyi bir salon yazılımına ihtiyacınız var. Çevrimiçi rezervasyonun kullanılabilir olması, salon işinizin büyümesini otomatik pilota taşımanın anahtarlarından biridir. Zaten bir tane varsa, çevrimiçi rezervasyon özelliğinizi web sitenize ve sosyal kanallarınıza yerleştirdiğinizden emin olun.


4. Salonunuzun E-posta Pazarlama Stratejisini Belirleyin ve Bir Salon Bülteni Yayınlayın

Bir salon işletiyorsanız, bir ilişki işi yürütürsünüz. Ancak tüm müşterilerinizle iyi ilişkileri etkili bir şekilde nasıl sürdürebilirsiniz? Cevap bir salon e-posta bültenidir. E-postanın, sosyal medyanın gelişimi göz önüne alındığında alakasız hale gelen eski bir pazarlama yöntemi olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu doğru değil. E-posta, güven, ilişkiler ve satış oluşturmanın en etkili yoludur.  Lakin bunu doğru yapmalısın yoksa sadece zaman kaybı olur.


5. Sosyal Medyada Başarı İçin Salon Kurulumunuzu Yapın

Sanırım bu listede sosyal medyayı salon pazarlama stratejilerinden biri olarak görmek sizi şaşırtmadı. Bununla birlikte, gerçekten yeni müşteriler oluşturmadan sosyal medyada kolayca çok fazla zaman geçirebilirsiniz. Başarılı olmak için salonunuzun sosyal medya stratejisini tanımlamanız ve buna karşı tutarlı bir şekilde uygulamanız gerekir.


6. Bölgenizde Kuaför Arayan Kişileri Yakalamak için Google Reklamları Yayınlayın

Birisi bölgenizdeki salonları aradığında salonunuzun göründüğünden emin olmanız gerekir. İnsanlar yeni salonları böyle arar. Ancak salonunuz birçok başka salonla çevriliyse, büyük olasılıkla salonunuz yine de üst sıralarda görünmüyor. Aslında, Google arama sonucundaki ilk satırlar, ücretli reklamları göstermeye ayrılmıştır.

Bu nedenle, arama motorları için optimize edilmiş iyi bir salon web siteniz olsa bile, üst sıralarda görünmemeniz oldukça olasıdır. Bu nedenle ücretli arama kampanyaları yürütmelisiniz. Arama kampanyanızı oluştururken, olabildiğince spesifik olmalısınız. Yalnızca insanlar bağlantıya tıkladığında ödeme yaptığınız için, reklamı yalnızca sizden rezervasyon yapma olasılığı yüksek olan kişilere göstermeye çalışmalısınız.

Örneğin, reklamınızı yalnızca salonunuza yürüme mesafesine göre insanlara görünür olacak şekilde sınırlayabilirsiniz. Arama yaparken kullanmaları gereken belirli kelimeleri de tanımlayabilirsiniz. Bu, salonunuzda sunduğunuz belirli hizmetleri içerebilir. Daha spesifik olarak, insanlar tıkladığında (ve siz ödeme yaptığınızda) ziyaretçinin sizinle rezervasyon yapmaya karar verme şansını artıracaksınız. Google bu amaçla harika bir reklam programı sunuyor.


7. Sezonluk Etkinliklerden Yararlanarak Satışları Artırın

Sezonluk etkinlikler, salon promosyonlarının alaka düzeyini artırmada etkilidir. Ayrıca planlamaları kolaydır ve yıl boyunca ilgili bir bağlamda farklı hizmet tekliflerinizi öne çıkarmanıza yardımcı olurlar.

Örneğin, Noel kutlamaları için stil veya makyaj hizmetlerinizi veya babalar günü için erkeklere yönelik ürün grubunuzu tanıtabilirsiniz.

Kaçırmak istemeyeceğiniz mevsimsel etkinlikler:

 • Kara Cuma: Bu, normal fiyatlarınızı düşürmeden stokları indirimli olarak satmak için iyi bir fırsattır. Ayrıca, promosyonunuzu finanse etmeye yardımcı olacak ürünleri satın aldığınızda ek indirim alabilmeniz için ürün tedarikçinizle bir düzenleme bulmaya çalışın.
 • Yılbaşı: Kasım ve Aralık ayları, hediye seti promosyonları ve ayrıca kutlamalar öncesinde ekspres hizmetleri yürütmek için iyi aylardır.
 • Anneler Günü: Hediye kartlarınızı şımartıcı bir anne muamelesiyle tanıtmak için iyi bir zaman.
 • Babalar Günü: Anneler gününe benzer şekilde, hediye kartları burada da işe yarar (eğer erkekler için hizmet sunuyorsanız). Erkek perakende ürünlerinizi de burada çalıştırabilirsiniz.
 • Sevgililer Günü: Hediye kartları veya güzel bir perakende ürün seti ile asla yanlış gidemezsiniz.

8. Salonunuz İçin Eklenti Ekspres Servis Örnekleri

 • Daha kalın görünen bir saç için hacim kazandıran saç bakımı
 • Saç boyama hizmeti
 • Saç derisi soyma tedavisi
 • Yaşlanma karşıtı el maskesi
 • Burun mumu servisi
 • Nail art eklentisi

9. Müşteri Sadakat Programı ile Salon Müşterilerini Elde Tutun

Yeni müşteriler kazanmak önemlidir. Ancak salonunuzun kârının çoğu her zaman mevcut, sadık müşterilerinizden gelmelidir. Yeni müşterileri çekmek, mevcut müşterileri elde tutmaktan her zaman daha maliyetlidir. Ama bugün sana sadık kalanları ödüllendirmek için ne yapıyorsun? Salon müşterilerinizin sadık kalması için doğru teşviğe sahip olmak, size çok fazla zaman ve para kazandırabilir. Doğru salon yazılımına sahipseniz, bir sadakat programı yürütmek çok kolaydır.


10- Salonunuzun Web Sitesine Hizmet Sayfaları ve Anahtar Kelimeler Ekleyin

İlk salon pazarlama stratejisinde, salonunuzun arama sonuçlarında görünmesini sağlamak için Google Benim İşletmem’e nasıl kaydolabileceğinizi öğrendiniz. Birçok müşteri salonunuzu bu şekilde bulduğundan ve Google’dan gelen arama trafiği ücretsiz olduğundan, bunun önemini yeterince vurgulayamıyorum. Aslında, bu makaleye büyük olasılıkla Google’da yaptığınız bir arama nedeniyle geldiniz, değil mi? Ancak salonunuzun web sitesinin üst sıralarda gösterilmesi için biraz daha çalışmanız gerekiyor.

Google’ın web sitenizi insanlar aradığında göstermesi için Google’ın ne sunduğunuzu anladığından emin olun. Bunu yapmanın en iyi yolu, web sitenize ne sunduğunuzu açıklayan anahtar kelimeler eklemektir. İdeal olarak, sunulan temel hizmetlerinizin her biri için ayrılmış bir sayfa oluşturmalısınız. Karmaşık olması gerekmiyor.

Sayfanın başlığının hizmet adınız olduğundan emin olun ve ardından sayfada sunduğunuz hizmeti açıklayın. Bu, yaptığınız hizmeti yerine getirebilecek birini ararken insanların salonunuzu bulma şansını önemli ölçüde artıracaktır.


Profesyonel Dijital Reklam hizmeti almak için bizimler iletişime geçebilirsiniz.


Antalya Medya Ajans: Instagram