Hi, How Can We Help You?

Lara Web Tasarım

Lara Web Tasarım

Mobil Uyumlu ve Duyarlı Web Tasarımla Lider Olun

Webtasarımınız güncel teknolojik çağın gereksinimlerini karşılamalıdır. Sahip olduğunuz tasarım bir çok cihazla uyumlu olmalı ve kullanıcı deneyimini desteklemelidir. Lara Web Tasarım olarak ihtiyacınız olan web tasarımı en iyi şekilde sunuyoruz. Responsive web tasarımlar bu konuda gayet başarılıdır. Arama motorları temanızın mobil uyumlu olduğunu ve kullanıcı deneyimi açısından kaliteli olduğunu görürse sizi sıralama ve trafik açısından ödüllendirir. Siteniz müşterilerinize en iyi sörf deneyimini web sitenin içinde iken yaşatmalı ve onları memnun etmelidir.  Aynı zamanda arama motorlarında girdiğiniz reklamların kalitesinede etki eden web tasarımınız rakiplerinizle aranıza fark koymalıdır. İyi bir tasarım ve kullanıcı deneyimi geliştirilmiş tema ile daha ucuza reklam verebilir diğerlerine göre dahi iyi görünüm elde edebilirsiniz.

Responsive web tasarım kullanmaya karar veren şirketler aynı anda hem zaman hem de maddi olarak kazanç sağlarlar. Reklam girişlerinin ucuzlaması , 2. bir web tasarıma ihtiyaç duyulmaması ve görünürlük artışı her anlamda markanıza değer katacaktır.

Google My Business Aktif Edin

Kurulumu tamamlanan web sitenizin olmazsa olmaz parçalarından biri Google My Business ( Google Benim İşletmem)’dir. Şirketinizin internet ortamında profilini yükselten vazgeçilmez hayati parçalarından biridir. Şirketinizin arama motorlarından konumu , telefon numarası , çalışma saatleri ve web sitenizin adresi bu bölümde daha net görüntülenir.

Google tarafından sunulan ücretsiz bir araçtır. İyi bir düzenleme gerektiren profesyonel çalışmaya Lara Web Tasarım tarafından destek alarak sahip olabilirsiniz. Müşterilerinizle doğrudan iletişim kurabileceğiniz , web siteniz ve şirketiniz hakkında yorumları alabileceğiniz ve hatta oylama yolu ile şirketinizin kalitesinin kullanıcılar tarafından ölçülebileceği bir alandır. Müşteri memnuniyetini etkileyecek her adımda web tasarımınızla bağlantılı olan her parçayı ayrı ayrı düzenlemelisiniz.

İşletmenizin fotoğrafları , videoları ve incelemeleri hakkında paylaşımlar yapabilir kullanıcılarınızla etkileşimleri arttırarak web sitenizin yükselmesine katkıda bulunabileceğiniz bir platformdur.

Web Tasarımda Unutmamanız Gereken Alan Google Maps

Kullanıcılarınız sitenize giriş yaptıktan sonra adresinizi  , şirketinizin detaylarını ve numaranız gibi detayları görmek isteyebilir. Bu şekilde şirketinizin daha güvenilir hissiyatını ve daha gerçekçi bir marka olduğnuzu göstermiş olursunuz. İnsanlar şirketinizin adresine gelmek isteyebilirler. Bu detay sayesinde hem sitenizde hemde haritalarda varlığınızı göstermiş olursunuz. Lara Web Tasarımın yetenekli ekibinden google maps düzenlemeleri konusunda destek alabilir ve rakiplerinizden daha görünür bir yapıya sahip olabilirsiniz.

SEO Çalışmaları ve Web Dizayn

SEO ( arama motoru optimizasyonu ) çalışmalarınız , güçlü adımlarla ilerleyen dijital varlıklarınızın değerini günden güne arttırır. Başarılı bir web tasarımı sayesinde arama motorlarında görünürlülüğünüz daha kolay arttırılabilir.

SEO ile Web Siteniz Daha Görünür Olacak

SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları başlıkları optimize etme , anahtar kelime çalışmaları , meta açıklamaları , iç ve dış linkleme çalışmaları , backlink çalışmaları , güçlü bir sunucu desteği ile web tasarımınızın kaliteli ve kullanışlı olmasına önem vermelisiniz.   İçeriklerinizi düzenli olarak güncellemek , Güncel SEO teknikleriyle desteklemek arama motorlarında size fayda sağlayacaktır. Lara Web Tasarım olarak alanında yetenekli SEO uzmanlarıyla web sitenizi sıralamalarda yükseltiyoruz.

Anahtar kelime araştırmalarınızı Ahrefs , SEMrush , KeywordFinder , Moz ve benzeri SEO araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. Kelimelerin zorluk derecesinin düşük olması , aranma hacminin yüksek olması ve uzun kuyruklu olması sizin için daha faydalı olacaktır.

Lara yazarak aramayı incelediğimiz keywordların içinde öncelikle KD oranı yani zorluk derecesinin düşük olduğu kelimeleri bulmak önemlidir. Bunun yanında aranma hacminin bölgesel olarak değiştiğini bilmelisiniz. Birbiriyle bağlantılı kelimleri kullanarak google arama motorunun tavsiyelerinide inceleyebilir trend kelime türlerini yakalayabilirsiniz.

Mükemmel görünüme sahip bir websitesi tek başına yeterli olmayacaktır. Güçlü bir SEO ekibiyle markanızı daha değerli hale getirmelisiniz. Rakiplerinizi çok iyi incelemeli ve eksik kaldığınız noktaları tamamlamalısınız. Kullanıcılara aktif bir site olduğunuzu yapılan yorumları cevaplayarak ya da iletişime geçtiklerinde hemen karşılık vererek göstermelisiniz. Kullanıcıları sitenizin içinde tutmak arama motorlarının dikkatini çeker ve yükselmeye devam edersiniz.

Sayfalar arasında kesintisiz ve hızlı geçişler olması için güçlü bir sunucu altyapısına sahip olmanız gerekir. Kodlamaların sitenizi yavaşlatmaması ve resim boyutlarının dengeli olması sitenizde iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatır. URL girişlerinizin kısa ve anlaşılır olmasına önem vermelisiniz.

Örneğin:

Antalya Web Tasarım => https://www.antalyamedyaajans.com/hizmetlerimiz/antalya-web-site-tasarimi/

Rakiplerinizin Backlink çalışmalarını incelemeli sahip olduklarınız dışında onlardan geri kalmamak için aynı şekilde backlinkler almanız gerekir. İç ve dış linklemeleri arama motorlarının taleplerine göre şekillendirmelisiniz. İnsanlar siteniz içierisinde bağlantılı linklerle aradıkları cevaplara ulaşabilmelidir. Ya da dışarıya verdiğiniz bağlantının alaka düzeyi yüksek olmalıdır.  Reklam amaçlı verdiğiniz backlink ya da dış linklemeler sitenizin otorite puanını zedeler. Hatta bu şekilde girilen içerikler google tarafından spam olarak bile görüntülenebilir.

Lokal ( Yerel ) SEO Çalışması ile Bölgenizde Öne Çıkın

SEO nedir ? SEO nasıl yapılır ? konusu geniş bir alana hitap eden bir konudur. Yerel SEO adındada geçen kısmi bir bölgeyi kapsayan SEO ( arama motoru optimizasyonu ) çalışmalarıdır. Örneğin Antalyada il bazında hizmetler vermek istiyorsanız SEO çalışmalarınızı Türkiye geneline göre değil sadece Antalya bölgesine odaklı yapmanız daha doğrudur. Lara Web Tasarım olarak Lokal SEO çalışmalarınızda başarılı bir grafik yakalamanızı sağlıyoruz.

Yine Antalyanın Lara bölgesinde aktif bir markaysanız Antalya bazında değil Lara bölgesinde görünümünüzü arttıracak olan SEO çalışmaları daha mantıklıdır. Müşteri potansiyelinizin nerde olduğunu ve nasıl kazanacağınızı önceden bilmeniz Yerel SEO konusunda sizi öne çıkaracaktır.

Bir bölgede güzellik markanız adına bölgesel hizmet veriyor olabilirsiniz. Bu bölgede öne geçmek için arama motoru algoritmalarını en iyi şekilde yönlendirmelisiniz. Ya da temizlik şirketinizin hizmet verdiği bölge olabilir. Farklı bölgelere hizmet vermediğinizi Google My Business gibi bir alanda iyi bir SEO çalıması yapmalısınız. Web site adresinizide kayıt edip webmaster tools araçlarında da bölgenizin işaretlenmesi  önemlidir.

Rekabetin yüksek olduğu sektörlerde webstenizin SEO optimizasyonlarını çok iyi yaptırmalısınız. Ayrıca profesyonel bir ekiple sürekli olarak danışmanlık ya da direkt hizmetler almanızı tavsiye ediyoruz. Syafa açılış hızı , kod optimizasyonları , içerik SEO düzenlemeleri , sayfa geçiş hızları , linklerin kalitesi , sürekli içerik üretimi gibi faktörleri düzenli olarak takip etmeli ve gerekli adımları atmaktan geri kalmamalısınız. Aksi halde rakipleriniz SEO çalışmaları konusunda asla geri durmazlar ve sıralama almak için hergün çalışmalar yapıyor olacaklar.

Web Sitenizi Sosyal Medya ile Daha Kullanışlı Hale Getirin

Türkiyede mobil kullanım oranları ile birlikte sosyal medya kullanım oranları dünya sırlamasında oldukça yüksektir. Bunu bilerek çalışmalarınızın mobil tarafından destek almasını sağlamalısınız. Sosyal medya içeriklerinizin başarılı ve sürekli olması kullanıcılarınıza tercih edilen bir marka olduğunuz hissini verecektir. Sosyal medya butonlarını sitenizde aktif etmeli ve insanların birbiri ile daha kolay şekilde paylaşmasına olanak sağlamalısınız. Lara Web Tasarım olarak sosyal medya ekibimizle sizleri en iyi şekilde temsil ediyoruz.

Popularitesi yüksek olan bazı sosyal medya uygulamaları instagram.com , twitter.com, facebook.com , tiktok.com’dur. Bilmeniz gereken bir önemli konu ise burada bulunan kitlelerle linkedin.com gibi sosyal medya mecrasında bulunan kiltleler bir değildir. Linkedin.com’un sahip olduğu kitleler daha kurumsaldır ve sosyal medyayı diğerlerine göre daha farklı şekilde kullanmaktadır.

Markanızın Ekran Yüzü Temanızdaki Renk Seçimleri

Markanızın sahip olduğu ana renkleri web tasarımında işlemeniz oldukça önemli bir konudur. Kullanıcılarınız sitenizi ziyaret ettiklerinde açılan ekranın doğru yer olduğu hissi insanlara güven hissi verir. Kırmızı , turuncu , sarı gibi renklerin kullanımı genel olarak yiyecek ve içecek sektöründe görülür. Banka , doğa , ve toplumsal desteği önemseyen siteler ise yeşil ve mavi rengini daha çok kullanır. Bu şekilde insanlarda psikolojik olarak güven duygsunun uyanmasına sebeb olurlar. Antalya Web Tasarım ajansı olarak sitenize en uygun renkleri uyguluyor ve hizmetinize sunuyoruz

Lara Web Tasarım Fiyatları Ve Etkileyen Faktörler

Web tasarım aşamasına başlamadan önce neye , kime ve hangi amaca hizmet vereceğinizi bilmeli ve bu alanda var olan sitelerin sahip olduğu özellikleri bilmelisiniz. Projesini sunmuş olduğunuz web tasarımın alt yapısındaki farklılıklar , yapım aşamasındaki ek talepler , projenin büyüklüğü ve ek detaylar web tasarım fiyatlandırmalarında etkin rol oynarlar. Basit bir blog sayfası ile E-ticaret sitelerinin kullanacağı yazılımlar bir değildir. Ödeme güvenlik sistemleri gibi ya da kullanıcıların ekstra güvenliğinin gerekli olduğu web tasarımlar ek paneller ve altyapılara ihtiyaç duyarlar. Profesyonel ve kendisini kanıtlamış bir yazılım firması ile çalışmak fiyatlandırmayı etkileyebilir.