Hi, How Can We Help You?

Gazipaşa Seo Hizmeti

Gazipaşa SEO Hizmeti ile Dijital Dünyada Hızla Yükselin

Web siteniz arama motorlarının talep ettiği koşulları sağlayamıyor olabilir. SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları bu anlamda sitenizin arama motorlarına en iyi şekilde tanıtılması ve görünür hale getirilmesi için yapılan çalışmaların tamamını kapsar.

Sitenizin arama motorları ile uyumlu bir şekilde çalışması için sürekli olarak SEO çalışmaları ve uzun zaman diliminde sabırla doğru hamleleri yapmalısınız. Mobil uyumlu web tasarım ile rakiplerinizin önüne geçebilir arama motorlarında daha iyi yer edinebilirsiniz. Gazipaşa SEO Ajansı ile sitenizi ilk sayfalarda gösterime koyalım.

Arama motorları mobil uyumlu web sitelere masaüstü sitelere oranla daha fazla öncelik vermektedir. İnsanlar gün geçtikçe interneti mobil ve tabletlerde daha fazla kullanmaya başlamıştır.

Anahtar Kelimeler ve Derin Analiz

Anahtar kelime analizi yaparken rakiplerinizi kontrol etmeli ve eksiklerinizi görmelisiniz. Semrush ve Ahrefs gibi araçları kullanarak rakiplerinizin sahip olduğu içeriklerin listesine kolayca erişebilirsiniz. Listelerin içinde hangi konuda eksik kaldığınızı tespit etmek için rakipleri sitenizin karşısına ekleyebilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Gazipaşa SEO Ajansı web sitenizin derin anahtar kelime analizini yapar ve en doğru şekilde Google SERP lerde sıralama almanıza olanak tanır.

Grafik olarak alacağınız cevaplarda anahtar kelimle yoğunluğu açısından farklılıkları tespit edebilirsiniz. Daha detaylı inceleme için anahtar kelimelere tıklayın ve kelimenin genel olarak zorluk derecesi ve arama hacmi seçeneklerini inceleyin. Sitenize en uygun oranları üst boşluklarda işaretleyebilir ve aranma hacmi ya da zorluk derecesini ayarlayarak hedefe daha hızlı gidebilirsiniz.

Sayfa Bağlantılarını Önemseyin

Sayfalarınıza yapılan bağlantıları dikkatle incelemelisiniz. Sıralamanızın yükselmesi için sitenizin dışında ve içinde oluşturulması gereken ve oluşturulmuş olan zararlı bağlantıların incelenip düzenlenmesi gerekir.

İçeriklerinizin sayfalar arasında birbirine bağlanması ile oluşturulan iç linkleme sayesinde kullanıcılar sitenizde uzun süre vakit geçirebilirler. Sayfalarınız içinde birbirine bağlantı vermeniz arama motorları gözünde kullanışlı bir site izlenimi oluşturulur. Ziyaretçilerinizi bir şekilde sitenizde tutmanız sitenizin SEO puanına katkıda bulunur. Gazipaşa SEO Ajansı sayfalarınızın bağlantılarını en iyi şekilde yönetebilir ve sitenizin otorite puanında artış olmasını sağlar.

Dış link bağlantıları sitenizden dışarıya ya da dışarıdan sitenize verilen linkleme yöntemini kapsar. Bu linkleme yöntemleri sitenize otorite puanı kazandırır ve daha iyi bir sıralama almanız için faydalı olur.

Zararlı Bağlantı Reddetme; bağlantıların zararlı olması sitenizin otorite puanına zarar verebilir. Zararlı bağlantıları bulmak için Sitenizin linkini Semrush arama çubuğu ya da Ahrefs Site Explorer kısmına yerleştirebilirsiniz. Daha sonra backlink bölümünde arama çubuğuna gelerek zararlı sitelerin ismini yazarak bulabilirsiniz.  Bu bağlantıları disavow dosyası içerisinde indirdikten sonra Search Console reddetme kısmına gelerek listeye ekleyebilirsiniz. Bu sayede sitenize zarar verecek olan backlinkleri reddetmiş ve sitenizi güvene almış olursunuz. Gazipaşa SEO Ajansı sitenize yapılan saldırıları en iyi şekilde önler ve bu bağlantıları hızlı bir şekilde engeller.

Web Tasarımda Mobil Öncelik Olmalı

Mobil Seo ile sitenizi tabletler, akıllı telefonlar ve masaüstünde aynı anda çalışır şekilde optimize etmiş olursunuz. Günümüzde internet kullanım oranlarında telefon ile bağlantı çok daha yüksektir.  Bu sebeple mobil kullanıcı deneyimini en iyi şekilde çözümlemelisiniz. Aynı anda birkaç site yapmaktansa Responsive site tasarımı ile bir çok tablet ve mobil telefonda en iyi şekilde çalışabilir.

Mobil uyumlu cihazlarda çıkan anahtar kelime oranları ile masaüstünde farklılıklar olabilir. Her ikisinde de aynı trafiği yakalamak için mobil uyumlu web sitenizin kullanıcı odaklı olmasına özen göstermelisiniz. Organik aramaların %65’i mobil üzerinden gerçekleşir. Mobil ve masaüstü aranma hacimleri göz önüne alındığı zaman mobil oranında artış ve masaüstünde ise düşüş görülmektedir.

Dikkat etmeniz gereken 3 önemli başlık duyarlı tasarım, dinamik sunum ve ayrı URL lerden kaçınmanız. Gazipaşa SEO Ajansı ile web tasarım konusunda alanında uzman ekibimizle sizlere hizmet vermek için her zaman hazırız.

Mobil sürümü olan web siteler Google.com arama motorunda her zaman öncelikli indeks alma olanağına sahiptir. Yine de mobil uyumlu web siteniz rakiplerinizin masaüstü web sitenize oranla daha az kullanıcı deneyimi odaklıysa Google sitenizi ona göre daha arkaya atacaktır.

Teknik SEO Detaylarına Hakim Olun

Sitenizin arama motorları için optimize etme ve geliştirme amaçlı yapılan çalışmalardır.

Haritalarda görüntüleme almanız için Google My Business aktif etmeniz gerekir. Sitenizin alt yapısını SEO uyumlu hale getirmelisiniz. Web sitenizin girişi ve sayfalar arasında hızlı geçişler olmalıdır. Web sitenizin mobil uyumlu olması ve buna yönelik çalışmalarınızın arama motorlarına uyumlu hale getirilmesi gerekir. Tekrar eden içerikler arama motorlarında eksi puan alabilirler. Bu içeriklerin düzenlenmesi ve daha özgün bir site altyapısı oluşturulması önemlidir. Gazipaşa SEO Ajansı sitenizin teknik SEO alanındaki çalışmalarını başarılı bir şekilde yönetebilir.

 

Web sitenizin Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında daha değerli ve görüntülenebilir olması teknik SEO çalışmaları sonucunda daha iyi hale gelir. Arama motorları sitenizin içindeki sayfalara bir şekilde ulaşmalıdır. Ulaşılamayan ve görüntülenemeyen içerikler ve sayfalar siteniz için olumsuz puanlamaya neden olur. Ayrıca kazanamadığınız müşteri kitlesinden dolayı gelirinizde de düşüş olur.